Nejnovější zprávy: Bohumínský žhář rodinu už dříve ohrožoval plynovou pistolí Sundejte roušky, hygienici kromě okresu FM zmírnili opatření

Společnost

Ježíšek, Marie i Josef s ploutvemi. V Ostravě je unikátní rybí betlém

​Novinkou závěru letošního roku v Landek Parku je unikátní rybí betlém.

Foto: Landek Park

Jde o akci Akvária Landek – muzea ryb u ramene řeky Odry v Ostravě. Běžně nevídaný betlém znázorňuje členy svaté rodiny v nezvyklé kompozici a je obklopen vánočním stromečkem a akvárii plnými ryb.

Ryby všeho druhu jsou neodmyslitelnou součástí Vánoc. Rybí betlém je novinkou, kterou se mohou kochat nejen děti, ale také dospělí.

Najdete zde 18 modelů ryb v nadživotní velikosti, které vlastnoručně vyrobil velký fanoušek rybí fauny, autor Akvária Landek Jiří Rachfalík.

Rybí betlém je přístupný od 11 do 16 hodin a zájemci jej mohou navštívit až do 6. ledna 2020. Děti potěší soutěž o nejoriginálnější rybí obrázek, která bude probíhat po celou dobu vystavení betlému.

V akváriu, které je otevřeno od května tohoto roku v Landek Parku, jsou k vidění nejenom kapři a plotice, ale i okouni, candáti, parmy, oukleje, malí jeseteři a další rybí zástupci.

Samostatnou kapitolou neobvyklé expozice je ukázka lososů a ostatních lososovitých ryb, které také neodmyslitelně patří k řece Odře a jejím přítokům, byť u lososů je to už dávno, co Odrou táhli.

Reklama ×