Gastronomie
05/12/2023 Petr Sobol

Jako na severním pólu. Orlovská kavárna má na náměstí speciální iglú

Foto: Petr Sobol

Na orlovském náměstí se teď lidé musí cítit jako někde na severním pólu. Nejen, že je celé zasypané sněhem, ale taky tady najdou iglú, do kterého se mohou posadit a něco dobrého si v něm dát.

Iglú na náměstí „dostala“ orlovská kavárna Coffee Bar. „Inspirovali jsme se v zahraničí. Zalíbilo se nám to, a tak jsme začali hledat a čekali jsme, co na to lidé řeknou,“ uvedl pro patriotmagazin.cz majitel kavárny René Gruszewski.

Do iglú se vejde zhruba osm osob. Lidé se v něm mohou posadit a dát si třeba nějaký teplý nápoj na zahřátí. „Původně jsme plánovali, že to bude vyhřívané, jenže měli jsme strach, jestli to iglú vydrží. I tak je v něm ale teplo,“ usmál se majitel.

O orlovské iglú je mezi lidmi velký zájem. „Lidé volají a rezervují si místa. Například během nedělního rozsvícení stromečku na náměstí jsme v něm měli plno od odpoledne až do večera,“ řekl majitel orlovské kavárny, která otevřela letos na jaře. „Do iglú hodně chodí rodiny s dětmi i maminky s kočárky. Mohou si v klidu něco dát a děti mají pořád na dohled,“ dodal.

Sázka na iglú se majitelům orlovského Coffee Baru vyplácí, zároveň už ale přemýšlí, jak by tuto službu mohli ještě dále vylepšit. „Počkáme, až si vyhodnotíme první sezonu, a pak uvidíme, co dál. Každopádně už jsme přemýšleli o nějakém novém, se zatahovacími dveřmi nebo tvrzeným plastem. Mohlo by být větší, klidně tady můžeme dát i dva, ale všechno je to taky o domluvě s městem,“ prozradil majitel.

Akce pro školky i seniory

Kavárna, k níž iglú patří, se nachází na orlovském náměstí, které bylo otevřeno loni na podzim. Na zrekonstruované centrum obyvatelé Orlové řadu let čekali – stejně jako na kavárnu, která do té doby ve městě chyběla. „Přemýšleli jsme, jakou cestou jít. Nakonec jsme zvolili kvalitnější kávu i zákusky a myslím, že se nám to vyplatilo. Ještě za sebou nemáme ani jeden rok, ale jsme na dobré cestě, lidé si k nám našli cestu a rádi se vrací,“ ohlédl se majitel.

Teď Coffee Bar přišel s iglú, plánuje však i další zajímavé aktivity, jako třeba speciální dia týdny. „Také budeme pokračovat v projektu pro seniory z domovů důchodců. Pozveme je k nám, upečeme bábovky, štrůdly a oni si u nás mohou vychutnat příjemně strávený čas. Chceme k nám dostat i školky a dětem ukázat, jak se dělá káva. K tomu jim dáme zákusek nebo zmrzlinový dort a věříme, že jim vykouzlíme úsměvy na tváří. Oni se pak k nám na oplátku třeba vrátí se svými rodiči,“ uzavřel majitel.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama