Nejnovější zprávy: Na Rudné v Ostravě se srazila dvě auta, jeden řidič je mrtvý Vondrák skončí jako místopředseda ANO, své funkce se vzdal

Sport

​Jako hráč získal s Frýdkem-Místkem titul, teď Daniel Valo bude tým trénovat

Házenkáři SKP Frýdek-Místek vstoupí do přípravy na nadcházející sezonu s novým hlavním trenérem.

Foto: Archiv Daniela Valo

Vedení tradičního účastníka mužské extraligy se ujal Daniel Valo. Někdejší hráč frýdecko-místeckého klubu, dlouholetý slovenský reprezentant, má za sebou skvělou hráčskou kariéru.

A spoustu zkušeností se chystá využít i na extraligové lavičce, když zároveň zastává i funkci asistenta trenéra slovenské reprezentace. „Frýdku-Místku bych chtěl pomoci ke zlepšení výkonnosti,“ svěřil se Daniel Valo v rozhovoru pro Magazín PATRIOT.

Vzpomenete si ještě na svoje hráčské působení ve zdejším klubu?
Na to se nedá zapomenout. Během kariéry jsem zažil vícero krásných momentů v různých klubech, ale k největším úspěchům řadím právě mistrovský titul v české extralize v dresu Frýdku-Místku v roce 2003. Vyprodaný stadion se sedmi tisíci diváky, prostě skvělé období. Přerušili jsme hegemonii Karviné, která vyhrála titul předtím tři roky v řadě a potom dokonce sedmkrát po sobě. Častokrát jsme byli ve finále a byli jsme rádi, že to jednou vyšlo.

Byl jste čtyřikrát vyhlášen nejlepším házenkářem Slovenska. Čeho si na své hvězdné kariéře nejvíc vážíte?
Se slovenskou reprezentací jsem startoval na dvou mistrovstvích světa a čtyřech evropských šampionátech. Odehrál jsem dvanáct let v německé bundeslize. Do ciziny jsem odešel právě z Frýdku-Místku. Tehdy byla česká extraliga velmi kvalitní, spousta hráčů se po odchodu do zahraničí prosadila nejen v Německu, ale i v jiných soutěžích.

V cizině jste se potkal s celou řadou českých házenkářů, kteří se nyní věnují také trénování na nejvyšší úrovni. Můžete být konkrétní, s kým jste v kontaktu?
Samozřejmě s trenéry české reprezentace Janem Filipem a Danielem Kubešem. A to i po pracovní stránce. Působil jsem ve vedení tréninkového centra mládeže ve Frýdku-Místku, v házenkářské akademii, a Honza Filip byl mým nadřízeným i z pozice šéftrenéra mládeže. Takže jsme úzce spolupracovali a byli v každodenním spojení. Kluky z české reprezentace dobře znám. Vždyť i trenér brankářů reprezentačního áčka Miloš Slabý se zúčastňoval kempů mládeže a jezdil i do Frýdku-Místku. Teď je novým trenérem reprezentačních brankářů Petr Štochl, který se stal i novým hlavním trenérem Plzně. Hráli jsme proti sobě v Německu i v rámci soubojů české a slovenské reprezentace. Od léta se potkáme v roli soupeřů jako hlavní trenéři v extralize a moc se na to těším (úsměv).

A jak vnímáte svůj post asistenta reprezentačního trenéra Slovenska?
Už jsem u národního týmu skoro rok po boku hlavního kouče Petera Kukučky. Taky hrál v Německu a při švýcarském angažmá se potkal s Honzou Filipem. Navzájem komunikujeme a domlouvali jsme si nějaké přípravné zápasy Česka proti Slovensku.

Když zůstaneme u Frýdku-Místku, s jakým předsevzetím nastupujete do nové role?
Po ukončení kariéry v Německu kvůli zranění jsem měl možnost tam zůstal, ale rozhodl jsem se vrátit do Frýdku-Místku. Není to klišé, ale opravdu si vážím šance moci předávat klukům zkušenosti, které jsem získal. Beru to tak, že mohu pomoci sobě, ale hlavně Frýdku-Místku dostat se na lepší postavení v tabulce, než bylo jedenácté místo.

Zavřít reklamu