Nejnovější zprávy: V Ostravě se dnes testovalo 4567 dětí, pozitivní byly dvě ​Poruba bude mít opět fontánu! V upraveném parku u Domu kultury Poklad

Společnost

Jak jednají zastupitelé Ostravy v lockdownu? Část sedí v sále, část doma

​Ostravští zastupitelé dnes jednají trochu jinak než kdykoliv doposud, aby splnili zpřísněné podmínky lockdownu.

Foto: Jaroslav Baďura

Sedmnáct z nich je připojeno z domu nebo svých kanceláří on-line.

Několik posledních dní proto úředníci magistrátu zajišťovali, aby zastupitelé, kteří dnes nejsou v jednacím sále, byli připojeni na hlasovací systém ti, kteří se ho účastní, se co nejvíce vyhnuli v budově magistrátu co nejvíce riziku nákazy koronavirem.

Někteří zastupitelé tak zůstali doma u svých počítačů v trochu neformálním, tedy domácím oblečení.

„Všichni, kteří jsou tady v sále, mají potřebné respirátory, kdo ne, máme jich dostatek. Všichni byli také otestováni a tyto test dopadly u všech dobře,“ řekl primátor města Tomáš Macura a dodal, že takové shromáždění je i v dob lockdownu možné. „Ověřovali jsme to,“ řekl primátor.

Aby se zastupitelé v sále co nejvíce vyhnuli riziku nákazy, nechalo vedení měst odstranit v prostoru pro občerstvení všechny stolečky a primátor vyzval, aby si zastupitelé brali kávu a občerstvení raději na svá místa do sálu.

Díky těm zastupitelům, kteří jsou připojeni on-line z domu, mohli také jejich kolegové usednout v sále s případnými většími odstupy.

Primátor Ostravy Tomáš Macura a hned v úvodu stáhl z jednání dva materiály. Jedním z nich je návrh na poskytnutí účelové městské dotace ve výši 800 tisíc na zajištění a organizaci připravované výstavy Steven Holl & Ostrava: Making Architecture“Galerii výtvarného umění v Ostravě, která měla začít 23. března a trvat až do června.

Tedy výstavy autora oceňovaného projektu nové koncertní síně pro Janáčkovu filharmonii Ostrava, která bude přístavbou domu kultury města Ostrava.

„Tato výstava není kvůli současné situaci možná, zřejmě se přesune na podzim,“ řekl primátor.

Jednání zastupitelů je možné sledovat on-line zde.