Společnost
27/09/2023 Kateřina Sobolová

Ivana Chýlková ladí formu na StarDance. Proč už se nevrací do rodného Frýdku-Místku?

Foto: Václav Beran/divadlo Studio DVA

Známá česká herečka Ivana Chýlková, která pochází z Frýdku-Místku, dnes slaví 60. narozeniny. Na kontě má mnoho slavných rolí, teď se ale chystá na novou výzvu. Už brzy předvede své taneční umění ve StarDance.

Herečka Ivana Chýlková pochází z Frýdku-Místku, vazby na své rodné město ale nemá žádné. „Když projíždím městem, tak už ho vůbec nepoznávám, strašně se to tam změnilo, vypadá úplně jinak než za mého dětství,“ svěřila se před lety v rozhovoru pro web Naše Praha.

Z Frýdku-Místku se odstěhovala ve čtrnácti letech. „Je to pro mne prostě cizí město, ke kterému nemám žádný vztah," dodala. Přesto vystudovala Státní konzervatoř v Ostravě, odkud se vydala na pražskou DAMU.

Role Ivany Chýlkové

Příležitostně zpívá, ale hlavně je skvělou herečkou, což dokázala ve filmech nebo seriálech Chataři, Dědictví aneb Kurvahošigutentag, Milada či Přítelkyně z domu smutku. Za ten dokonce získala Velkou zlatou cenu na televizním festivalu v Cannes.

Chýlková je také držitelkou Českého lva, kterého obdržela za roli Olgy ve filmu Díky za každé nové ráno. Své herecké dovednosti předvádí i na divadelních prknech. Od devadesátých let je stálou členkou pražského Činoherního klubu a exceluje také ve Studiu DVA, kde hraje například v Saxaně.

Ivana Chýlková ve StarDance

Za chvíli se ale představí ve zbrusu nové roli. Přijala totiž nabídku zúčastnit se televizní show StarDance, ve které jí bude po boku stát taneční partner Jan Tománek. „Zvedačky, přeskoky, záklony… Zkusila bych všechno, musím ale brát ohledy na Honzu i na sebe. Nemám metr padesát, aby se mnou točil, jak potřebuje. Moc by se mi to ale líbilo,“ svěřila se pro Novinky.

Chýlková zároveň přiznala, že kdysi chtěla chodit na gymnastiku, kvůli její výšce ji ale nevzali. „Jsem v hodně věcech diskvalifikovaná, byť si myslím, že jsem skladná. Když má někdo metr osmdesát tři, tak se s ním akrobatické prvky v choreografiích praktikují hůř. S někým, kdo je menší, to jde asi lépe. Ale třeba překvapíme, hodíme tam pár salt a bude,“ usmála se.

Ivana Chýlková a Jan Kraus

Hodně zajímavý je i její osobní život. Dříve měla po boku Karla Rodena, s tím se ale rozešla a dala se dohromady s Janem Krausem. Roden se zase na oplátku zamiloval do herečky Jany Krausové, která je bývalou manželkou Jana Krause.

Chýlková má s Krausem syna Jáchyma, který se už jako malý vydal v hereckých stopách svých rodičů. Poté však vyrazil do světa na zkušenou a rodiče ho nevidí tak často, jak by si přáli. „Je dobré občas rodiče pozdravit. Zejména před platbami a podobně,“ prozradil Jan Kraus svým humorem pro deník Sedmička.

Sdílejte článek