Nejnovější zprávy: V Ostravě má premiéru muzikál Květiny pro paní Harrisovou ​Věřím, že mám týmu pořád co dát, říká ostravský kapitán Petr Bohačík

Byznys

Hutní montáže získaly v Uruguayi zakázku za miliardu, pošlou tam 350 zaměstnanců

Společnost Hutní montáže získala v Uruguayi zakázku za více než miliardu korun. Kontrakt zahrnuje montáž více než 19.000 tun ocelových dílů.

Zakázka Hutních montáží pro technologii na výrobu kyseliny dusičné ve Švédsku. Foto: hutni-montaze.cz

Na místě bude pracovat až 350 zaměstnanců ostravské firmy, sdělil Karel Křivan, mluvčí skupiny Witkowitz, do které Hutní montáže patří.

"Je to již náš třetí podobný projekt v této zemi. Smlouvy jsme uzavřeli s uruguayskými pobočkami finských společností UPM a Andritz OY," uvedl generální ředitel Hutních montáží Vladimír Bindzár.

Kontrakt se týká výstavby nové celulózky na výrobu eukalyptové buničiny ve městě Paso de los Toros u řeky Rio Negro v centrální části Uruguaye.

"Plánovaná celulózka bude největší v zemi a jednou z největších na světě. Odborníci z Hutních montáží provedou montáž ocelové konstrukce a technologie regeneračního kotle, včetně kotle na biomasu," uvedl Křivan.

Celý projekt má hodnotu šesti miliard amerických dolarů (přes 150 miliard korun) a jeho investorem je finská společnost UPM.

"Uvedení závodu do provozu je plánováno na druhou polovinu roku 2022, jeho roční produkce má dosáhnout 2,1 milionů tun buničiny," uvedl Křivan.

Hutní montáže už v minulosti v Uruguayi pracovaly v celulózkách ve Fray Bentos a Montes del Plata.

Hutní montáže jsou specializovanou firmou, která se soustřeďuje na energetické, průmyslové a dopravní stavby, vodní díla nebo montáže pro těžební průmysl.

Jsou největší českou společností zabývající se montážemi velkých investičních celků, ocelových a mostních konstrukcí.

Firma má okolo 600 zaměstnanců. Její tržby v loňském roce dosáhly téměř 800 milionů korun.