Nejnovější zprávy: V Ostravě startuje festival udržitelné módy. ReFashion nabídne výstavy i workshopy Co dělá po fotbalové kariéře Marek Jankulovski? To byste možná nečekali

Společnost

Hromadná nehoda očima záchranářů. U Frýdku-Místku havarovalo 10 aut

​Hromadná nehoda dnes ráno zcela uzavřela provoz na silnici D56 u Frýdku-Místku.

Foto: HZS MSK

Na vozovce postupně havarovalo celkem 10 vozidel, na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů, dvě osoby skončily v péči Zdravotnické záchranné služby (ZZS), vzlétnout musel i vrtulník ZZS.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě v pátek 3.2.2023 v 7:41 hod. Na místo byli vysláni profesionální i dobrovolní hasiči z Frýdku-Místku, později i autobus profesionálních hasičů ze stanice Nošovice. Současně s hasiči na místě zasahovaly i dvě jednotky záchranářů, Policie ČR a spolu s nimi i vrtulník ZZS.

Hasiči po příjezdu provedli protipožární zajištění havarovaných vozidel, na únik provozních kapalin na vozovce použili sorbent. Po dobu vyšetřování zajišťoval tepelný komfort nezraněných účastníků nehody přivolaný autobus profesionálních hasičů ze stanice Nošovice.

Transport osob za pomocí vrtulníku ZZS nebyl potřebný, všechny zraněné osoby byly do nemocnice transportovány pozemní cestou.

Po zdokumentování nehody ze strany policie pomohli hasiči s naložením havarovaných automobilů na vozidla odtahových služeb. Zbylá vozidla byla odtlačena mimo vozovku, do odstavného pruhu.

Po ukončení činnosti hasičů bylo místo zásahu předáno policii, která zajistila obnovení provozu

Fotogalerie

Autor: HZS MSK