Nejnovější zprávy: Sto let chátral, teď Flascharův důl objevují turisté. Lákají je adrenalinové žebříky i permoníci Nesmrtelné hospody: Okolo Honyšů prošly dějiny Ostravy, restaurace stále stojí

Gastronomie

Hranolkárna Faency Fries otevřela pobočku v Karviné, zájem je veliký

Známá hranolkárna Faency Fries před pár dny otevřela svou novou pobočku v Karviné. Zájem o ni je veliký.

Barbora Odzemcová připravuje hranolky v karvinské pobočce Faency Fries. Foto: Dagmar Gallyasová

V den, kdy Faency Fries otevírali svou karvinskou pobočku, byly pro prvních sto návštěvníků nachystány kornoutky hranolek zdarma. Do hodiny však byly pryč.

„Věřili jsme, že o nás bude zájem, což se nám během úvodních dnů taky potvrzuje,” uvedla Barbora Odzemcová, která si karvinskou prodejnu otevřela společně se svým přítelem Danielem Václavkem. „Ozval se nám mladý pár, že by chtěl otevřít pobočku v Karviné. Za nás to byl super nápad, ještě jsme tady nebyli, takže jsme se pustili do práce,” dodala marketingová specialistka společnosti Dagmar Gallyasová.

Mladému páru se koncept tohoto typu fastfoodu hodně líbil, a když se jim naskytla možnost podnikat v Karviné, tak neváhali. „Když jsme tyto hranolky poprvé ochutnali, tak jsme si řekli, že jsou to ty nejlepší hranolky, které jsme kdy jedli,” usmála se Odzemcová.

První dny ostrého podnikání byly ale hodně hektické. „Od otevření pobočky jsme se nezastavili, trávíme tam celé dny. Ale pomáhají nám i naši brigádníci,” přiznala Barbora Odzemcová.

Karvinská pobočka je otevřena denně od 10 do 20 hodin a je vedena úplně ve stejném konceptu jako pobočky ostatní - tedy i s vystavenou bramborou týdne. „Snažíme se, aby koncept byl všude stejný, takže ani na této pobočce není nic odlišného,” uvedla Dagmar Gallyasová. Přesto je ale karvinská hranolkárna v něčem výjimečná. „Jedná se totiž o první pobočku přímo v nákupním centru. Nic takového zatím jinde nemáme,” dodala.

Faency Fries tak mají v Moravskoslezském kraji po Havířovu, Ostravě, Opavě nebo Frýdku-Místku další pobočku. „Zatím to ještě nemáme potvrzené, ale blíží se další dvě. Ty však nebudou na Moravě, ale na jiném místě republiky,” řekla na závěr Gallyasová.