Nejnovější zprávy: Návštěva prezidenta Pavla byla levnější než Zemanova. Kolik za ni kraj zaplatil? Česká pošta v Ostravě uzavře skoro 30 poboček

Společnost

Hornickou polikliniku čeká velká rekonstrukce. Opravy omezí chod ambulancí

​V AGEL Hornické poliklinice začíná po 61 letech od jejího otevření významná rekonstrukce.

Foto: Radka Miloševská

V rámci rekonstrukce bude provedena výměna všech oken a dveří budovy A, vnitřního osvětlení, poté bude vyměněn nový topný systém včetně výměníků. Poliklinika je důležitým ostravským zdravotnickým zařízením sídlícím v centru města na ulici Sokolská třída, denně ji navštíví na 800 pacientů a je pracovištěm pro zhruba 100 zaměstnanců.

„Těší mě, že se nám podařilo zajistit vše potřebné a nic nebrání zahájení rekonstrukce Hornické polikliniky,“ říká Josef Grochol ředitel AGEL Hornické polikliniky a dodává: „Od doby zahájení provozu Hornické polikliniky je společnost AGEL prvním významným investorem, který zásadně investuje do rekonstrukce tohoto zdravotnického zařízení. Investice převyšuje 40 miliónů korun.“

V rámci rekonstrukce bude provedena výměna všech oken a dveří budovy A, vnitřního osvětlení, poté bude vyměněn nový topný systém včetně výměníků. O jednotlivých termínech provádění těchto prací, které z části ovlivní i chod ambulancí budou pacienti informování prostřednictvím webových a facebookových stránek AGEL Hornické polikliniky.

„Rád bych požádal naše pacienty o trpělivost a shovívavost po dobu rekonstrukce,“ žádá pacienty ředitel Josef Grochol s tím, že ukončení těchto prací je očekáváno v říjnu 2023.

Již v první polovině ledna proběhla pilotní zkouška výměny dvou oken, a to ve 3. patře polikliniky. „S výsledkem jsme spokojeni. Místnost prokoukla a hluk z ulice již nebude rušit. Věříme, že i pacienti a zaměstnanci takovou změnu uvítají,“ zmiňuje ředitel.

Cílem této pilotní výměny bylo zjistit časovou náročnost a zajistit tak nejefektivnější plán harmonogramu výměny oken v celé poliklinice. „Obnova polikliniky povede ke zlepšení standardu pro pacienty naší polikliniky, pro zaměstnance, a v neposlední řadě pro nájemce, kteří v budově působí,“ dodává Josef Grochol.