Sport
10/06/2020 Josef Pešout

​Hokejový Havířov získal extraligového šampiona Martina Adamského z Třince!

Hokejisté Havířova ohlásili příchod zvučné posily! Do útoku prvoligového týmu přichází zkušený útočník Martin Adamský z extraligového Třince.

Na svém kontě má takřka tisícovkou startů v nejvyšší soutěži, s Oceláři získal dva tituly v letech 2011 a 2019. Ještě letos v březnu patřil do kádru mužstva, které bojovalo o obhajobu mistrovského primátu, ale předčasný konec sezony znamenal, že Třinec už ani nezasáhl do play off.

Už dříve klub oznámil příchod obránce Antonína Bořuty, který dlouho hrál v extraligovém Zlíně, ale patřil i k oporám HC Orli Znojmo v mezinárodní EBEL lize. Rovněž před dvěma lety působil i v Havířově, kam se nyní vrací právě ze Znojma.

Další změny se týkají i vedení klubu. Někdejší extraligový hokejista Patrik Rimmel ukončil svoje působení v Havířově, kde v posledních letech působil v roli manažera a asistenta trenéra. A přesunul se do extraligových Vítkovic. Jeho nástupcem na manažerské pozici i na asistentském postu u havířovského áčka se stal Pavel Zdráhal, někdejší dlouholetý extraligový útočník.

A klub zveřejnil další zásadní novinku. Společnost Residomo, která je generálním partnerem klubu, se koncem května přejmenovala na Heimstaden CZ. Firmu od letošního ledna vlastní švédská společnost Heimstaden Bostad AB. Z tohoto důvodu se mění název také klubu, který nyní zní AZ Heimstaden Havířov.

Z Havířova odcházejí někteří hráči. Jsou to brankář Jiří Matoušek, obránci Jakub Matai (Francie) a Ľubomír Malina a útočníci Radek Veselý (Třinec), Jakub Kotala (Mladá Boleslav), Jan Bambula (Olomouc) a Dominik Pawliczek. Velmi dobré renomé si v minulé sezoně vybudoval nejen Radek Veselý, ale i Kotala, od něhož očekávají v Mladé Boleslavi, že se pokusí nahradit některé dosavadní a tamní odcházející opory.

Hlavním trenérem Havířova zůstává Jiří Režnar, pod jehož vedením zaznamenal tým v posledních letech výkonnostní vzestup. Zkušený kouč, jenž nedávno oslavil šedesáté narozeniny, je znalcem prvoligového hokeje. A tudíž jeho zkušenosti by měly být znovu ku prospěchu klubu.

„Hráči měli individuální přípravu na suchu a její „letní“ část by měla probíhat až do 19. července. Koncem července pak hodláme přejít na ledovou plochu,“ nastínil Režnar záměry do nejbližších týdnů.

Vrací se do známého prostředí

Nově nastupující manažer a asistent trenéra Pavel Zdráhal pamatuje úspěšné časy havířovského hokeje, kdy v útoku patřil k oporám tehdejšího extraligovému mužstva. Působil i ve Vítkovicích, Opavě, Zlíně, Dukle Jihlava, Třinci, Litvínově, Ústí nad Labem, Porubě i v dalších klubech. Hokej poznal i z trenérské stránky a naposledy byl koučem HC Slezan Opava ve druhé lize.

„Byl jsem domluven na další spolupráci v Opavě, i když jsem smlouvu ještě neměl podepsanou. Nynější nabídka z Havířova mě oslovila,“ svěřil se Zdráhal na klubovém webu. „Přece jen mám ke klubu vztah z minulosti a stále jsem sledoval jeho výsledky. A navíc nastupuji po Patriku Rimmelovi, jehož manažerskou i trenérskou práci uznávám a respektuji,“ zdůraznil nový manažer.

V současné situaci, kterou ovlivňují i ve sportu ekonomické problémy v souvislosti s koronavirovou krizí, se nedá dopředu moc plánovat. „Chtěl bych, abychom v další prvoligové sezoně navázali na tu letošní, která byla předčasně ukončena. Bude to těžké, ale pokusíme se o to nejen ve vedení klubu, ale i s trenérem Jiřím Režnarem přímo při práci s hráči na ledě. Několik kluků je na odchodu a věřím, že navzdory tomu se nám podaří sestavit konkurenceschopný kádr,“ dodal Zdráhal.

Syn Pavla Zdráhala je extraligovým hokejistou. Pětadvacetiletý Patrik Zdráhal v minulé sezoně nastupoval za Vítkovice a Plzeň. A od 19. května 2020 se stal novou posilou HC Litvínov.

Sdílejte článek