Nejnovější zprávy: Poruba vyhrála ve Zlíně i Jihlavě, ve středu přivítá druhý Vsetín Range Rover. Long live the king!

Sport

Hokejové Vítkovice dnes přivítají Boleslav, netradičně už v 17 hodin

Předehrávkou únorového 42. kola pokračují hokejisté Vítkovic na svém ledě v extraligových bojích v úterý. Zápas Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a BK Mladá Boleslav se hraje v OSTRAVAR ARÉNĚ v úterý 4. prosince netradičně už od 17:00 hodin.

Foto: HC VÍTKOVICE RIDERA

Tenisové turnaje Davis Cup a Fed Cup v únoru obsadí OSTRAVAR ARÉNU, proto bylo nutné už během rozjeté sezony přesunout duel 42. kola s Mladou Boleslaví na prosincový termín. Kterému z týmů to bude hrát více do karet, prozradí úterní utkání, které začíná v OSTRAVAR ARÉNĚ netradičně už v 17 hodin.

Boleslav si na úvod sezony prošla hodně těžkým obdobím, nedařilo se. Následovala trenérská výměna a těžká cesta změny. Zdá se ale, že trenéři Miloslav Hořava, Radim Rulík a Pavel Patera chytili věc za správný konec. Potřebovalo to trochu času, ale začalo se dařit. Zatímco před měsícem se Bruslaři vlastně krčili u dna tabulky a snažili se odpoutat se alespoň od posledního Chomutova. Na začátku prosince jsou v trochu příjemnější pozici.

Paradoxně posledním větším nezdarem byla prohra ve Vítkovicích, pak už přišla série čtyř tříbodových výher v řadě, těsná porážka od Plzně, hodně důležitý úspěch nad Chomutovem a znovu velice vyrovnané utkání v Olomouci, stejně jako v neděli se Zlínem. Mladá Boleslav neposkočila do vedoucí šestky, nicméně se jí podařilo dohnat peloton kolem desátého místa a co je hlavní, vybudovat si slušný náskok na poslední dvojici Pardubice – Chomutov.

Je jasné, že ve městě automobilů ještě nemůže vládnout spokojenost, ale už se mnohem lépe dýchá. Z logiky věci bylo jasné, že je jen otázkou času, kdy se lídři, jakými jsou Michal Vondrka, Jakub Klepiš, nebo Jakub Orsava odrazí a začne se jim dařit. Právě toto trio je špičkou mladoboleslavské produktivity. Výčet pěti brankářů na soupisce vypadá nezvykle, nicméně realita je taková, že jedničkou s více než dvacítkou odchytaných zápasů je Gašper Krošelj a jeho úspěšnost přes 91 % prozrazuje, že se na něj může tým spolehnout.

Bruslaři unikají spodku tabulky a ve vyrovnaném pořadí může být otázka dvou či tří úspěchů a zeleno-černí budou na pozicích zajišťujících postup do play off, kam ostatně podle složení týmu také patří.

Vítkovický program před druhou reprezentační přestávkou nabral i díky úterní dohrávce rychlé tempo. I z toho pohledu jsou Ostravané před zápasem s Mladou Boleslaví ostražití.

„Stačí se podívat na tabulku, rozestupy jsou minimální, každý může porazit každého, každý má svou kvalitu. Proto příprava na každého soupeře je ve většině hodně podobná, jen s drobnými detaily rozdílů. Zápasy jdou teď rychle za sebou, my jsme v neděli odehráli prakticky celý zápas na tři lajny, takže tomu jsme přizpůsobili i pondělní program, abychom byli schopní podat adekvátní a povedený výkon a uspět doma, ale i v dalších zápasech, které do pauzy zbývají,“ připomíná Petr.

Úterní dohrávka přesunutá na poslední chvíli jednoznačně nehraje do karet domácím z toho pohledu, že atraktivita vždy uprostřed týdne klesá a s tím i návštěva. Vítkovičtí ale věří, že jejich herní snažení podpoří ti fanoušci, kteří dorazí do ochozů OSTRAVAR ARÉNY aktivně, tak, jak tomu bylo v neděli při napínavém duelu s Hradcem.

„Herně je to o tom, že musíme opět hrát kompaktně, aktivně, bojovně, ale bez chyb. To, co nás zdobilo, musí v naší hře být. Taky se sluší zcela otevřeně a důrazně poděkovat všem fandům, kteří v neděli dorazili na zápas s Hradcem. I když aréna nebyla zaplněná, tak ti, kteří přišli, fandili a svým povzbuzováním i za nepříznivého stavu strhli mužstvo a i díky nim se podařilo nastartovat obrat. Proto všem paří dík a také přání, aby v úterý proti Boleslavi byli ti, kteří dorazí do haly, minimálně stejně aktivní a hlasití, jako v neděli proti Hradci,“ dodává vítkovický hlavní trenér.

HC VÍTKOVICE RIDERA připomíná všem fandům, že duel s Mladou Boleslaví začíná netradičně už v 17:00 hodin.

V neděli měli fandové tu čest v OSTRAVAR ARÉNĚ přivítat brankáře vítkovických mistrů 1981 a velkou osobnost Jaromíra „Česťu“ Šindela. V úterý jej střídá hráč, útočník, který v mistrovském kádru měl přezdívku „šéf“.

Forvard Vladimír Stránský patřil k těm, kteří zažili ještě druholigovou anabázi. Do Vítkovic přišel z rodné Jihlavy v roce 1969, přivedl jej architekt druhé zlaté generace Ladislav Štemprok. Vladimír Stránský pak zažil úspěšný návrat v roce 1973, sestavování mistrovského týmu, bronz 1979 a titul 1981. K hokeji vedl a vede i své potomky, jak syny Darka, Vladana a Víta, tak také vnuky Matěje a Šimona.

A právě Vladimír Stránský je dnes čestným hostem utkání a samozřejmě také persónou, které bude patřit autogramiáda na podiu ve vítkovickém zákoutí po sektoru C1 mezi první a druhou třetinou.