Nejnovější zprávy: Z opuštěných břidlicových chodeb je unikátní turistická atrakce: Flascharův důl Kam dnes na oběd? Do Los Capolitos na burrito nebo quesadillu!

Sport

Hokejové derby bylo plné gólů. Třinec vyhrál ve Vítkovicích 6:4

Celkem deset gólů bylo k vidění během čtvrteční předehrávky 7. kola extraligy v Ostravar aréně. Domácí Vítkovice v ocelářském derby mocně dotahovaly náskok Třince, který nakonec vyhrál 6:4.

Třinecká radost ve Vítkovicích (Foto: Vladimír Pryček)

Vítkovickým hokejistům se povedlo zápas zdramatizovat i přesto, že v jeho průběhu prohrávali jednoznačně 0:3 a později 2:5.

První tři góly jim Třinečtí vstřelili za úvodních 21 minut, které se ukázaly pro konečné skóre jako rozhodující.

Na straně domácích zaujal bilancí 1+2 střelec Roberts Bukarts, za hosty stejně bodoval bek Milan Doudera a dvě branky dal útočník Vladimír Dravecký.

"Škoda, že jsme po gólu na 4:5, kdy jsme měli obrovskou energii, špatně vystřídali a vypadli jsme z tlaku. Třinec byl ostražitější a závěr si pohlídal," komentoval závěr duelu vítkovický trenér Jakub Petr.

Jistě nebyl sám, kdo věřil, že se povede derby otočit podobně jako v úvodu sezóny, kdy Vítkovice zvládly obrat skóre z 1:3 na 4:3.

"Nechtěli jsme připustit to, co minule. Poslední zápas tady pro nás byl s velkým vykřičníkem. Teď jsme to zvládli lépe. Jsme rádi za cenné tři body proti celku, který hraje v úvodu sezony velmi dobře. Neměli jsme to tady jednoduché," uznal třinecký trenér Václav Varaďa.

Více o zápase, po kterém se Třinec dostal do čela extraligy, řekne fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.

Fotogalerie