Nejnovější zprávy: O letní tábory je zájem. Ale podražily, za jedno dítě nejméně 4000 korun Příběhy staré Ostravy. Bestiální vražda? Devět let vězení a jednou měsíčně půst

Sport

​Hokejová Poruba získala slovenského reprezentanta Kozáka!

Hodně aktivní na přestupovém trhu je prvoligový hokejový celek HC RT Torax Poruba.

Lukáš Kozák. Foto: hcporuba.cz

Vedení klubu už oznámilo příchody devíti nových hráčů, z nichž někteří mají i extraligové zkušenosti. Nejnovější akvizicí je slovenský reprezentační obránce Lukáš Kozák, který přichází z Popradu.

Předtím mj. působil v Kometě Brno, Karlových Varech, Slovanu Bratislava v KHL a několika slovenských extraligových klubech.

Zatímco Kozák by měl vyztužit defenzivu porubského týmu, s vizitkou střelce přichází útočník Petr Stloukal. Do Ostravy míří z opačného konce republiky, konkrétně ze severočeského Chomutova. A chtěl by navázat na svoji dosavadní střeleckou formu.

Statistiky uvádějí, že Stloukal hrál v sezoně 2008-2009 za starší dorost Slezanu Opava a poté se už v šestnácti letech vydal do Finska, kde byl součástí známého klubu Tappara Tampere.

Následně působil i v zámořských juniorských soutěžích, odkud se vracel do Finska. Dále nastupoval i za Znojmo, slovenské extraligové kluby Skalica a Nitra. S tímto týmem získal dokonce titul v tamní elitní soutěži.

Pestrou část kariéry následně prožil v Karlových Varech. Pomohl jim k postupu do extraligy a v další sezoně se v ní mužstvo s přehledem zachránilo. Loni v létě přijal nabídku z prvoligového Chomutova. Dopředu ho táhla touha bojovat o postup do extraligy, jenže kvůli předčasnému konci sezony nedošlo ani na play off.

Přesto Stloukal zanechal v týmu Pirátů z Chomutova znatelnou stopu. V minulé sezoně se zařadil mezi nejlepší střelce a nejproduktivnější hráče celé soutěže. Zaznamenal 23 gólů a přidal 28 asistencí.

Herní vytížení mu vyhovuje

„To, že se mi poměrně dařilo, přičítám i kvalitní loňské letní přípravě. Absolvoval jsem ji sám doma v Brně s vlastním kondičním trenérem. Dával jsem góly, ale bral jsem to tak, že od toho jsem na ledě. Větší herní vytížení mi vyhovuje,“ líčil Stloukal už v průběhu sezony.

Může porovnat rozdíl mezi extraligou a první ligou. „Extraliga je o stupínek výš. V první lize mají hráči trochu více času něco vymyslet před zakončením, nebo i při zpracování puku. V extralize se musí pálit hned na branku. Ale rozhodně bych prvoligovou soutěž nechtěl znehodnotit. I v ní jsou kvalitní jednotlivci i týmy. Jako útočník jsem sledoval hodně brankáře a byli mezi nimi výborní gólmani,“ zamyslel se Stloukal.

V Porubě by chtěl ambiciozní útočník pokračovat ve střelecké bilanci z dřívějšího působiště. Zajímavostí je, že ze stejného klubu přišel do porubského kádru i obránce Dušan Žovinec, který patřil stejně jako Stloukal v Chomutově k oporám týmu.

Dalšími novými tvářemi jsou už kromě zmíněného Kozáka např. obránce Jakub Teper ze Vsetína, útočníci Lukáš Endál z Motoru České Budějovice a finský kanonýr Markus Korkiakoski z Litoměřic.

A taky do branky zlákala Poruba atraktivní posilu, je to bývalý lotyšský reprezentant Edvins Muštukovs. Pro něj to bude vůbec první angažmá v České republice.