12/01/2019 Tomáš Svoboda

Hokejistům Vítkovic se povedl obrat v derby. Třinec porazili 3:2!

Poprvé v sezóně se fanoušci HC Vítkovice Ridera radují z výhry nad regionálním rivalem z Třince. Přestože hostující Oceláři v Ostravar Aréně dvakrát vedli, domácím hokejistům se povedlo skóre otočit a vyhrát 3:2.

Zaplněná hala, ve které fandilo více než 9 tisíc diváků, viděla v rámci sobotní dohrávky 34. kola Tipsport extraligy nejprve slibný nástup domácích, ale pak se dařilo spíše Třinci.

Do vedení hosty poslal ve 13. minutě Martin Růžička a utkání se pro ně dál vyvíjelo dobře. Vítkovice sice dokázaly ve 26. minutě vyrovnat díky trefě Lukáše Kucsery, ale již za tři minuty vrátil Třinci vedení přesnou střelou z mezikruží bek Milan Doudera.

Zlom přišel až v závěrečné části duelu, kdy se nejprve v přesilovce parádní bombou do horního rohu prosadil vítkovický obránce Blaž Gregorc. To běžela 48. minuta.

Rozhodující moment si přivlastnil slovenský forvard Rastislav Dej. V 58. minutě se šikovně dostal ke sraženému puku, který poslal opět do horního rohu branky střežené Šimonem Hrubcem.

"Těší mě, že mužstvo i za nepříznivého stavu bylo trpělivé a akceptovalo danou taktiku. Kluci měli obrovskou vůli jít za vítězstvím," uvedl po výhře 3:2 domácí trenér Jakub Petr.

Zatímco fanoušci Vítkovic mohli vesele slavit, Třinečtí litovali, že navzdory solidnímu výkonu vyšli bodově naprázdno.

"Mně se to hodnotí těžce. Odehráli jsme velmi dobré utkání, ale jsme zklamaní, že si z něj odvážíme nula bodů. Cením si výkonu i nasazení svého týmu," konstatoval třinecký trenér Václav Varaďa.

Další utkání čeká momentálně čtvrté Vítkovice již zítra, kdy od 16:00 vyzvou Karlovy Vary. V extralize nyní druhý Třinec bude hrát od 17:30 atraktivní zápas proti pražské Spartě.

Více o napínavém sobotním derby řekne fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Lukáše Stona.