Nejnovější zprávy: Paštiky, trhané i sušené maso, cider. A všechno s medem, doporučuje včelař ze Šilheřovic Do opavského babyboxu dnes někdo odložil holčičku. Dostala jméno Olinka

Sport

Hokejisté Vítkovic přivítají v moravském derby Zlín!

​Atraktviní moravský souboj, který bude mít řadu podtextů. Vítkovice v úterý na svém ledě hostí Zlín!

Archivní foto: www.hc-vitkovice.cz

Bude dohrávka 6. kola vyhrocená, jako řada vzájemných bitev minulosti? Uvidí se v OSTRAVAR ARÉNĚ od 17:30 hodin.

Modro-bílí versus žluto-modří, to byla, je a snad také vždy bude záruka velké hokejové bitvy. Vítkovice se v úterý před vlastním publikem postaví v dohrávce nedělního kola Zlínu.

Oba týmy se chtějí oklepat po pátečních nezdarech, zatímco Ostravané vyšli v Olomouci útočně a gólově naprázdno, Zlín padl doma s Libercem vysoko 2:7. „Zlín je tradiční soupeř, tradiční rival. Jednoduše to bude atraktivní duel pro všechny,“ tuší hlavní vítkovický trenér Jakub Petr.

VÍTKOVICKÁ MARODKA: OLESZ I TRŠKA NA MĚSÍCE MIMO HRU

Primární věcí, která před úterním duelem se Zlínem, a nejen před ním, trápí Vítkovické, jsou dlouhodobá zranění dvou z klíčových hráčů. Obránce Peter Trška a kapitán Rostislav Olesz si přivodili zdravotní problémy v pátek v Olomouci a budou týmu chybět řadu týdnů.

„Od Olomouce se nic nezměnilo. Bohužel zranění jak Petera Tršky, tak Rostislava Olesze jsou dlouhodobějšího rázu. Konkrétní nemůžeme úplně být, ale u obou se jedná řádově o měsíce. Teď je na celém týmu, aby se za tyto dva hráče postavil, aby se semkl a hrál za ně. Určitě neplánujeme nějaké posily mimo organizaci. Do sestavy zařadíme hráče, které máme v Porubě a kteří si svými výkony o post říkají. Já jsem přesvědčen, že tým má dostatek síly a zkušeností, aby absenci těchto byť klíčových hráčů nahradil. Není to příjemné, ale musíme to zvládnout,“ reaguje na ztrátu hráčů kouč Petr.

ŽLUTO-MODRÁ ORGANIZACE ZPĚT POD KŘÍDLY PSG

Zlínští Berani sice před sezonou přišli o řadu svých někdejších opor, ale o chuť do hokeje a hlad po úspěchu ne. Klub vedený generálním manažerem Martinem Hostákem by měl být zase štikou středu i postrachem velkých, což ukázal hned v úvodu soutěže na skalpu Třince.

Berany měly úplně nejvíc zabolet odchody brankáře Libora Kašíka a kanonýra Robertse Bukartse. Ondřej Veselý přitom ukončil kariéru. Náhrady se ale zdají být adekvátní. Mezi tři tyče se vrátil z KHL strůjce mistrovského úspěchu 2014 Jakub Sedláček. Lotyše Bukartse vystřídal krajan Edgars Kulda a po zajímavých jménech se trenéři Robert Svoboda a Martin Hamrlík podívali po zbytku extraligy.

A samotný úvod sezony se dá hodnotit tak, jak by se na Zlín slušelo. Původně hodně zamýšlený outsider a kandidát na skupinu o udržení si vede zdatně. Navázal na historické úspěchy proti Třinci a hned v prvním kole srazil Oceláře na svém ledě 4:2.

Následně sice padl u dosavadního suveréna v Litvínově a těsně neuspěl ani s Hradcem Králové, nicméně v Karlových Varech to bylo opět za tři body a zajímavá byla i konfrontace v pátek doma s Libercem, která ale žluto-modré po prohře 2:7 dost zabolela. Ať se ovšem v klubu, jehož hlavním partnerem je opět stavební společnost PSG, dělo, co chtělo, Zlín vždy platil za postrach extraligy.

Není tomu tak dávno, co byl dvě sezony po sobě v polovině soutěže na posledním místě a nakonec vždy mu tu stačilo na první šestku. Svému renomé chtějí Berani dostát i letos.

ZLEPŠÍ VÍTKOVICE PRODUKTIVITU?

Kromě zranění klíčových hráčů Ostravany trápí nízký počet vstřelených branek. V Olomouci, bez gólu, tento fakt bil jasně do očí.

„Hodně nás trápila produktivita, a to nejen v Olomouci. Je to o práci, tréninku ale také o uvolnění se. Trošku se uvolnit, hodit úsměvy na tváře, lidově řečeno se tím neužírat. Máme odehráno pět utkání a všichni víme, co s tabulkou každý bodík udělá. Ofenziva určitě není podle našich představ, takže v předešlých dnech jsme na to položili větší důraz, ale ono v tomto směru je to hodně i o herní pohodě, pak ty šance přijdou a s tím i jejich úspěšné zakončení. Takže víme, že produktivita je žalostná, ale nedramatizujeme to, pracujeme na tom a věříme, že se těchto nedostatků co nejdříve zbavíme,“ doufá hlavní vítkovický trenér.

S PŘEHÁZENOU SESTAVOU A S VŮLÍ VYHRÁT

Vítkovice hrají se Zlínem doma. Po dvou porážkách v řadě je jejich motivace uspět násobená. I bez zraněných se chtějí Beranům chtějí postavit úspěšně.

„I v návaznosti na zranění jsme přeskupili formace. Už vlastně v Olomouci jsme dohrávali bez Tršky i Olesze. Není tam nic až tak dramatického, ale úpravy v sestavě jsou a budou,“ naznačuje Petr složení svéhou týmu a jedním dechem k samotnému zápasu dodává: „Stejně jako nám, také jim se poslední zápas hrubě nepovedl, takže na obou stranách bude snaha a touha po vítězství obrovská. Je to nepříjemný soupeř, loni jsme s nimi hráli i herně vypjatá utkání. Pro nás to bude navíc důležité domácí utkání. Toužíme po plném bodovém zisku.“