Nejnovější zprávy: Z opuštěných břidlicových chodeb je unikátní turistická atrakce: Flascharův důl Kam dnes na oběd? Do Los Capolitos na burrito nebo quesadillu!

Společnost

Hned po porodu na matriku. Fakultní nemocnice Ostrava ji otevřela ve svém areálu

​Ode dneška mohou rodiče čerstvě narozených miminek využít přímo v porodnici Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) služeb detašovaného pracoviště matriky Úřadu městského obvodu Ostrava-Poruba.

Foto: FNO

Pro rodný list dítěte tak už nemusí chodit na úřad.

„Matrikářka může na vyžádání přijít za maminkou i do pokoje. Matriku mohou rodiče využít i po propuštění maminky s miminkem z porodnice. Myslím si, že právě v prvních dnech po narození miminka, kdy mají rodiče nejvíce starostí, pro ně tato služba přináší výraznou pomoc a podporu,“ upřesňuje starostka Úřadu městského obvodu Ostrava-Poruba Lucie Baránková Vilamová.

V rámci Moravskoslezského kraje jde o první nemocniční matriku. Otevřeno má od pondělí do pátku v době od 8.30 do 10 hodin ve 2. patře porodnice FNO – Pavilonu péče o matku a dítě.

„Díky skvělé spolupráci s porubským úřadem dále rozšiřujeme spektrum služeb poskytovaných našim rodičkám. Záleží nám na tom, aby se u nás cítily co nejlépe. Věřím, že to ocení a rády se k nám budou vracet,“ doplňuje ředitel FNO Jiří Havrlant.

Již první den matrikářka Petra Malíková přijala sedm žádostí o vydání rodného listu.