Nejnovější zprávy: ​Vlastní gól a prohra. Ostravský Fillo prožil hořký návrat do Teplic Mladý muž (28) zemřel poté, co jej na přechodu srazil opilý řidič

Cestování

​Hledáte tip na letní rekreaci nebo rodinný výlet? V Ostravě dnes začíná Veletrh Dovolená

Po Brně a Praze začíná veletrh cestovního ruchu také v Ostravě. Dvoudenní prezentace regionálních turistických destinací i tipů na dovolené s názvem Dovolená se otevírá v pátek 28. února na výstavišti Černá louka v 10.00 hodin.

Ilustrační foto: dovolenaostrava.cz

Návštěvnici mohou inspiraci pro letní dovolenou, víkendový pobyt nebo jednodenní výlet hledat na čtyřiceti stáncích v pavilonu A až do 18 hodin. K cestování nejen po Moravskoslezském kraji, ale i v odlehlých koutech České republiky nebo v zahraničí budou zvát prezentace cestovních kanceláří, jednotlivé kraje, města i církev.

Některá místa se objeví na více stáncích. Například s nabídkou Frýdku-Místku se návštěvníci setkají nejen v části určené Asociaci turistických informačních center, ale také na expozici Moravskoslezského kraje u pultu turistické oblasti Beskydy-Valašsko.

„Kromě turistického produktu ,Objev čtyři tajemství Frýdku-Místku‘ bude naše město lákat na Technotrasu, která zavede návštěvníky prostřednictvím komentovaných prohlídek do míst, která jsou veřejnosti nejen ve Frýdku-Místku, ale i Frýdlantu nad Ostravicí, utajena,“ uvedla Lucie Talavašková, marketingová manažerka Turistického informačního centra Frýdek-Místek.

Z nedalekého Polska se na veletrhu ukážou turistické zajímavosti Opolského Slezska. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna návštěvníky přesvědčí, že jen nedaleko našich hranic je možné objevit stovky památek, unikátní muzea a bohatý kulturní život, který spolu s malebnou krajinou a cennou přírodou vytváří mimořádnou směs atrakcí.

Polské památky budou prezentovány také na stánku ostravsko-opavského biskupství, které spolupracuje s opolskou diecézí na projektech církevní turistiky. K dispozici zde také budou tipy na ubytování v některé z bývalých far na Jesenicku, které byly přestavěny na penziony. Poprvé se lidem představí stolní hra Poutník.

„Desková hra zábavnou formou seznamuje se známými i méně známými místy ostravsko-opavské a opolské diecéze,“ uvedl projektový manažer biskupství Miroslav Přikryl.

Součástí veletrhu Dovolená bude rovněž vyhodnocení soutěže o Ceny cestovního ruchu Moravskoslezského kraje 2019. Výsledky ankety budou vyhlášeny během galavečera v pátek 28. února za přítomnosti vystavovatelů a vedení Moravskoslezského kraje.

O výsledcích soutěže budeme informovat v dubnovém vydání tištěného Magazínu PATRIOT i na www.patriotmagazin.cz.