Kultura
07/05/2018 Admin PATRIOT

Hitparáda Knihcentra: Koukalová, nový Nesbo a Špalíček

Magazín PATRIOT přináší žebříček knih, které se v dubnu nejvíce prodávaly v ostravském Domu knihy Knihcentrum.

V kategorii beletrie pro dospělé vede kniha Jiná Gabriela Koukalová autorů Gabriely Koukalové a Martina Moravce - kontroverzní biografie bývalé první dámy českého biatlonu.

Na další míctech se umístily tyto tituly: Jo Nesbo: Macbeth – moderní verze Shakespeara - inspektor Macbeth v podání norského autora detektivek, Dan Brown: Počátek – pokles z prvního místa na třetí - další román s hlavním hrdinou Robertem Langdonem, profesorem symbologie na Harvardu, Renata Čevenková, Pavel Kolář: Labyrint pohybu – knižní rozhovor s legendárním fyzioterapeutem, profesorem Pavlem Kolářem a pětici uzavírá Robert Bryndza: Do posledního dechu – další případ Eriky Fosterové – nový thriller britského autora, žijícího na Slovensku.

V kategorii knih pro děti a mládež je na prvním místě prodejů kniha Františka Hrubína a Jiřího Trnky Špalíček veršů a pohádek - nestárnoucí klasika dětské knihy, geniální spojení textů Františka Hrubína s ilustracemi Jiřího Trnky.

Na dalších dvou místech se umístila Beatrix Potterová: Dobrodružství králíčka Petra – světová klasika. Příběhy Beatrix Potterové se proslavily po celém světě a ani po více než sto letech neztratily nic ze svého kouzla a Markéta Harasimová: Z deníku kočičky Ťapičky - Interaktivní kniha o bílém kotěti jménem Ťapička.

Nebývale se daří v kategorii populárně naučné literatury pro dospělé knize Mariana Liptáka, Tomáše Majliše a Petra Přendíka Městský obvod Ostrava – Jih včera a dnes – historie největšího ostravského obvodu srovnáním fotografií.

Na dalších dvou pozicích jsou Petr Čermák: Pan Herec Miroslav Donutil – autorizovaná kniha o populárním herci. Co si o něm myslí a co o něm řekli jeho neméně slavní kolegové a Petr Hampl: Prolomení hradeb – proč západní civilizace podléhá islámu a jaká je naděje na její záchranu – aneb další z pomýlených spisků vyděšených hurvínků na téma islám a my.

Tip Knihcentra: Erik Tabery: Opuštěná společnost – čerstvý držitel ceny Magnesia Litera a jeho skvělý popis naší cesty od Masaryka po Babiše.

Sdílejte článek