Nejnovější zprávy: Legenda brazilské hudby poprvé v Česku. Gilberto Gil vystoupí na Colours of Ostrava Lidé v kraji chtějí řešit klima. Průzkum však ukázal, že neví, co mají dělat

Sport

Házenkáři Kopřivnice mají čtyři posily. Dnes zahájí soutěž s Karvinou

​Se čtyřmi posilami, z toho hned třemi z ciziny vstoupí do nové extraligové sezony házenkáři KH ISMM Kopřivnice. Jejich cílem je minimálně obhajoba šesté příčky.

Foto: Ivan Pilát

„Uplynulou sezonu ovlivnil covid, ale nakonec jsme daný předsezonní cíl splnili. Škoda vypadnutí na sedmičky s mistrovskou Plzní,“ vrátil se k poslední sezoně předseda klubu a hlavní trenér extraligového mužstva Lubomír Veřmiřovský.

Ten tým povede spolu s Jiřím Gřesem mladším i nadále. Oba odchovanci kopřivnické házené věří, že jejich svěřenci budou předvádět dynamickou a líbivou házenou, konečně zase pro zaplněné tribuny. V plánu mají zabudovávat do mužstva i vlastní odchovance.

V týmu už nejsou brankář Ignaci Admella, spojky Hector Magdiel a Victor Donoso. Největší ztrátu mužstvo zaznamenalo odchodem člena širšího reprezentačního výběru Patrika Fulneka do Karviné.

Naopak nováčky v týmu jsou egyptský reprezentant a brankář Mohamed Ibrahim, chorvatská střední spojka Domagoj Grizelj, pravá spojka Lazar Adamovic ze Španělska a z Hranic zkušený Zdeněk Čadra.

„Po odchodu brankáře Admelly zpět do Španělska a nejasnostech ve zdravotním stavu Petra Chalupy jsme byli nuceni posílit post brankáře Mohamedem Ibrahimem. Dlouhodobý nedostatek na pravé spojce jsme vyřešili Lazarem Adamovičem a Zdeňkem Čadrou, který může také alternovat i na pravém křídle a počítám s ním také do obrany na pozici 1:5. Místo Patrika Fulneka by mohl zaplnit Domagoj Grizelj,“ popsal změny v kádru Veřmiřovský.

V přípravě na sezonu poměřili Kopřivničtí síly s domácími i zahraničními soupeři. Zúčastnili se také kvalitně obsazeného turnaje v Polsku a vyhráli na domácím turnaji O Pohár skupiny ISMM.

„Je škoda, že jsme nemohli odehrát celou přípravu společně,“ posteskl si kopřivnický lodivod s tím, že je sám zvědavý, jak mužstvo vkročí do sezony.

Veřmiřovský ví, že start bude nejtěžší, neboť hned tuto sobotu v rámci 1. kola extraligy dorazí do Kopřivnice jeden z nejtěžších soupeřů: HCB Karviná.

„Posílila, měla super přípravu. Je vidět, že jsou profesionálové, odehráli spoustu kvalitních přípravných utkání v Polsku. Pokud nebudeme schopni se transformovat na plně profesionální tým, tak bude těžké pravidelně nad takovými týmy jako je Karviná vyhrávat. Nicméně můžeme překvapit a můžeme je porazit. Ale musí k tomu být na naší straně bojovnost a maximálním nasazení,“ poukázal Veřmiřovský.

Generálním partnerem klubu se i na další dva roky stala skupina ISMM Group.