03/12/2020 Martin Petřek

Házenkáři KH ISMM Kopřivnice porazili Maloměřice a jsou druzí

Zpátky na vítěznou vlnu se vrátili v dohrávce 6. kola STRABAG Rail extraligy házenkáři KH ISMM Kopřivnice.

Kopřivnice zvítězila před kamerami České televize nad Maloměřicemi 28:23 a v tabulce zahájila stíhací jízdu na vedoucí Baník Karviná.

Původně měla Kopřivnice odehrát televizní souboj na půdě SKKP Handball Brno, jenže kvůli velkému počtu pozitivně testovaných hráčů v týmu Králova Pole muselo být toto utkání odloženo a a narychlo se domluvilo utkání s Maloměřicemi.

Do 23. minuty prvního poločasu byl duel s Maloměřicemi vyrovnaný. Následně se slova ujali domácí, kteří si po čtyřbrankové šňůře vypracovali výraznější náskok a do druhého poločasu vstupovali se čtyřbrankovým vedením (14:10).

Po změně stran už hosté nedokázali duel zdramatizovat a Kopřivnice zaslouženě zvítězila poměrem 28:23.

Pozápasové ohlasy

Vít Musil, trenér SHC Maloměřice Brno: Samozřejmě nás mrzí prohra, protože dneska to byl konečně zápas, který měl z naší strany nějakou šťávu. Oproti předchozím utkáním tam byla vidět výrazně větší bojovnost. Udělali jsme sice spoustu chyb, ale furt jsme bojovali. Takové nasazení hráčů si přesně představujeme. Možná, že kdybychom neudělali nějaké chyby a proměnili šance, tak jsme se dokonce mohli poohlížet po bodech. My ale potřebujeme hrát takové zápasy, ve kterých dokážeme předvést bojovný výkon a potrápit silného soupeře, abychom se od toho mohli odpíchnout. Za mě to byl dneska pěkný zápas a dobrá házená. Ještě jednou gratuluji domácím k zisku dvou bodů.

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: Do zápasu jsme vstupovali s cílem získat dva body a dostat maximálně 25 branek. To se nám povedlo udržet, nicméně jsem si myslel, že se psychicky zvedneme, ale nakonec mi připadá, že nastal opak. Kluci mají po pauze na sobě deku. V obraně jsme byli celkem dobří, v útoku nám ale chybí lehkost, kterou jsme měli. Trápí nás to v zápasech a je potřeba se na to dále zaměřit, ale věřím, že se zvedneme.

KH ISMM Kopřivnice – SHC Maloměřice Brno 28:23 (14:10)

Nejvíce branek: Donoso 7/6, Hanus 5, Fulnek 4 – Hlípala 9, Koubek 6, Kučera 4/2. Rozhodčí: Barták, Hladký. Sedmimetrové hody: 6/6 – 2/2. Vyloučení: 6:7.