Sport
02/09/2020 Jaroslav Baďura

Házenkáři KH ISMM ​Kopřivnice chtějí semifinále extraligy a titul v poháru

Pohromadě zůstává od loňského ročníku tým KH ISMM Kopřivnice. Výběr trenéra Lubomíra Veřmiřovského opustil jediný hráč a tým tak v podstatě pouze posiloval. A posily lovil v zahraničí.

Kopřivnici se podařilo přivést na zajímavé posily. Především brankáře s barcelonskou zkušeností Admellu Izarda nebo chilského reprezentanta Shermana.

„S doplněním kádru jsme spokojeni. Konečně jsme doplnili brankáře tak, abychom měli tři vyrovnané gólmany. Z Frýdku-Místku se k nám vrátil Filip Hardt, který s námi hrál dvě sezony, se kterým počítáme na hrotového obránce při variantě 1:5,“ popsal trenér a předseda klubu Veřmiřovský s tím, že ze slovenské Povážské Bystrice jde do Ostravy studovat Matúš Oselský, který by zase měl být v sestavě Kopřivnice variantou do obrany 6:0.

„Po dlouhém shánění leváka na pozici pravé spojky, jsme angažovali mladého nadějného reprezentanta Diega Antonia Péreze Shermana z Chile. Odešel Dominik Tkadleček, který se vrátil domů do Velké Bystřice,“ nastínil další změny v týmu hlavní trenér.

Dodal, že španělský gólman Ignasi Admella Izard by měl v klubu působit také jako trenér mládežnických gólmanů a napomoci tak díky svým zahraničním zkušenostem k dalšímu rozvoji klubu.

„V nové sezoně chceme udržet vzestupnou výkonnostní tendenci, i když si plně uvědomujeme narůstající sílu ostatních soupeřů. Prakticky všechny týmy budou silnější než vloni. Nicméně chceme i tak zabojovat o semifinálové play off Strabag Rail extraligy, a v Českém poháru dojít co nejdále,“ řekl Veřmiřovský k cílům pro sezonu 2020/2021.

„Příští rok bychom chtěli hrát Evropské poháry, pokud si v nich vybojujeme účast,“ připojil.

Novinkou pro tuto sezonu je zrušení prodeje permanentek, aby se klub vyhnul možným komplikacím v případě zpřísnění opatření či dokonce rušení zápasů z důvodu koronavirové pandemie.

„Namísto permanentek si mohou fanoušci pořídit místenku na celou sezonu, která jim garantuje, že budou mít vždy svoje místo na utkání v základní části a play off volné a současně také přednostní vstup do haly,“ uzavřel Veřmiřovský.

Změny v kádru na sezónu 2020/2021

Odchody: Dominik Tkadleček (levé křídlo, Házená Velká Bystřice)

Příchody: Filip Hardt (levá spojka, Házená SKP Frýdek-Místek), Matúš Oselský (pivot, MŠK Považská Bystrica), Ignasi Izard Admella (brankář, C.D. Balonmano Zamora), Diego Antonio Pérez Sherman (pravá spojka, BM Italiano), Jakub Ježek (křídlo), Samuel Kriegel (spojka) – oba mládež KH ISMM Kopřivnice

Sdílejte článek