Sport
15/07/2020 Josef Pešout

Havířov a Poruba hlásí posily, míří sem Szturc i Žolobov

Třebaže prvoligové hokejové kluby oznámily příchody některých zvučných posil už v průběhu dubna nebo května, přestupový ruch neutichá ani v létě.

Například vedení týmů AZ Havířov a HC RT Torax Poruba představilo další nové tváře. Do Havířova míří dlouholetý extraligový hráč Roman Szturc, do Poruby ruský talent Jurij Žolobov.

Roman Szturc patří k hokejistům, které si fanoušci pamatují z extraligového dění. Pochází z Karviné a výrazně se prosadil ve Vítkovicích. Jak uvádí havířovský klubový web, zkušený útočník nastupoval za ostravský celek už od roku 2007.

Postupně se zařadil mezi stálice v silném kádru mužstva a odehrál za něj na pětistovku extraligových zápasů. V loňské, nedokončené sezoně, ale zažil časté stěhování mezi kluby. Po skončení ve Vítkovicích se ocitl v extraligovém Zlíně, pak prvoligové Porubě, extraligovém Třinci a prvoligovém Frýdku-Místku.

K angažmá v Havířově vzhlíží Szturc s optimismem. „Rozhodl jsem se přijmout nabídku z klubu, který je z regionu, odkud pocházím. Nemusím se někam daleko stěhovat a myslím, že působení v Havířově může být pro mě momentálně nejlepším krokem,“ uvedl Szturc v tomto duchu na klubovém webu.

První ligu dobře zná. „Hrál jsem ji za Porubu i Frýdek-Místek. Potkali jsem se s kvalitními soupeři, z nichž České Budějovice postoupily přímo do extraligy. A jak sleduji přestupy v v první lize, vnímám, jací známí hráči do ní přicházejí,“ připomněl Szturc příchody Adamského z Třince do Havířova, Výtiska z Vítkovic do Litoměřic či Trávníčka z Litvínova do Ústí nad Labem. Navíc účastníkem první ligy bude i Kladno, které ještě v březnu působilo v extralize.

Žolobov přišel ze severu Čech

Jestliže se Sturcz přesouvá „jen“ v rámci regionu, pak z opačného konce republiky přichází do Poruby ruský útočník Jurij Žolobov. Konkrétně z Kadaně, která je rovněž mezi devatenácti celky v prvoligové soutěži.

Žolobov ale nastoupil i za Bílinu ve druhé lize a dokonce i za Litvínov v extralize. Dařilo se mu hlavně v dresu Kadaně, kde odehrál jen část sezony, ale upozornil na sebe střeleckou produktivitou.

Gnerální manažer ostravského klubu Pavel Hinner si ruského mladíka pochvaluje. „Jeho předností by měla být rychlost a zdravá hokejové drzost. Věřím, že přesun do Poruby jej bude motivovat k ještě většímu výkonnostnímu vzestupu,“ přál si šéf klubu.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama