Nejnovější zprávy: FN Ostrava buduje Covidcentrum, sloučí odběrová místa Řidič nevybral zatáčku a skončil se zraněním v příkopu

Společnost

Hasiči s pomocí plošiny zachránili z hořícího domu osm lidí

​Šest jednotek hasičů zasahovalo v pondělí 13.ledna brzy ráno u požáru bytu 1+kk na Mírovém náměstí v Hlučíně na Opavsku.

Ilustrační foto: Tomáš Lach

"Ze čtyřpatrového silně zakouřeného domu hasiči zachránili celkem devět osob, z toho osm pomocí automobilové plošiny, dalších 22 osob bylo evakuováno," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Požár v prvním patře domu si vyžádal zranění jedné osoby a předběžně odhadovanou škodu (na větší části bytu) ve výši 400 tisíc korun. Hasiči svým rychlým zásahem uchránili majetek za jeden milion korun. Příčina vzniku požáru je dosud v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru na centrálním hlučínském náměstí informováno v pondělí před třetí hodinou ranní.

Vyjely sem tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Hlučín, Opava a Ostrava-Přívoz, odkud přijela automobilová plošina AP 42 MB Econic, společně s nimi tři jednotky dobrovolných hasičů – Hlučín, Hlučín-Darkovičky a Hlučín-Bobrovníky.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 22 minut, dohašování jim zabralo dalších 16 minut. Chodby domu odvětrávali přetlakovým ventilátorem.

"Jak hasiči zjistili, zasažený byt nebyl vybaven žádným požárním hlásičem. Pokud by byl vybaven například detektorem kouře, šance na rychlé uhašení ohně (třeba už v zárodku) a uchránění osoby před zraněním by byla výrazně vyšší," dodal Kůdela.