Nejnovější zprávy: Nic dramatického. Za týden přibylo v kraji 95 lidí s covidem-19 Módní přehlídka Beata Rajské rozzářila opavské náměstí

Společnost

​Hasiči dezinfikovali základní školu a stanici báňských záchranářů

I v průběhu uplynulých dvou dní moravskoslezští hasiči prováděli dezinfekci objektů, u kterých bylo podezření na jejich kontaminaci koronavirem.

Foto: HZS MSK

Prvním byl objekt Hlavní báňské záchranné stanice v Ostravě – Radvanicích, který byl dezinfikován v pátek 22. května v dopoledních hodinách.

Dezinfekci objektu prováděli příslušníci HZS Moravskoslezského kraje z hasičských stanic Ostrava – Slezská Ostrava, Bruntál, Opava a Frýdek-Místek.

Druhým dezinfikovaným objektem byla Základní škola Generály Svobody v Havířově – Šumbarku. Dekontminace proběhla v sobotu 23. května v dopoledních hodinách a na dezinfekci jednoho pavilónu školy se podílely jednotky HZS Moravskoslezského kraje z hasičských stanic Havířov a Karviná.

Pro dezinfekci objektů a prostorů, u kterých je podezření na kontaminaci koronavirem, HZS Moravskoslezského kraje disponuje celkem šesti předurčenými jednotkami pro tento typ událostí.

"V každém okrese kraje je tak dislokována jedna jednotka, která je vybavena potřebnou technikou, ochrannými prostředky a proškolenou obsluhou," uvedl za hasiče Marek Gašparín.

Dezinfekce prostorů je prováděna pomocí vyvíječů teplého aerosolu, které do uzavřeného prostoru aplikují dezinfekci ve formě aerosolu.

HZS Moravskoslezského kraje má k dispozici celkem 15 kusů tohoto zařízení, které pro potřeby hasičů pořídil Moravskoslezský kraj.

Reklama ×