Sport
08/09/2020 Josef Pešout

​Grussmann už je v Baníku, Jan Baránek mladší bude asistentem u áčka

Hodně rušno je během reprezentační přestávky ve fotbalovém Baníku Ostrava. A to hned ze tří aspektů.

Klub má nového sportovního ředitele i dalšího asistenta trenéra a navíc byli čtyři hráči ostravského prvoligového týmu povoláni do českého reprezentačního áčka.

Jak některé zprávy avizovaly už v srpnu, funkce sportovního ředitele baníkovského fotbalu se od 1. září ujal Alois Grussmann. Do Ostravy přišel ze Slezského FC Opava, kde úspěšně působil v několika rolích.

Byl manažerem klubu a několikrát i zaskakoval na pozici trenéra u tamního áčka v první lize. Vedl tým například po odvolání hlavního trenéra Ivana Kopeckého společně s tehdejším asistentem Josefem Dvorníkem.

Zajímavostí je, že se Grussmann s Ivanem Kopeckým setkal nyní i v Baníku, kam Kopecký přišel po nuceném odchodu z trenérského postu v Opavě a je asistentem současného kouče Ostravy Luboše Kozla.

Právě trenérský realizační tým Baníku rozšířil Jan Baránek mladší. Někdejší ligový hráč Ostravy a Viktorie Plzeň, s níž bojoval o nejvyšší mety, musel ze zdravotních důvodů ukončit aktivní kariéru.

Vrátil se do Baníku, kde se věnoval práci s mládeží. Nyní jej čeká premiéra coby jednoho z asistentů na trenérské lavičce prvoligového celku.

„Věříme, že je to další krok ke zkvalitnění tréninkového procesu. Právě v nynější ligové přestávce nastala vhodná doba k zapojení Jana Baránka do trenérského týmu,“ uvedl Grussmann v těchto intencích na klubovém webu.

Potká se s otcem v roli soupeře

Jan Baránek mladší se tak postaral o nevšední fakt, že v nejvyšší soutěži budou působit v asistentských funkcích ve dvou různých klubech otec se synem. Jan Baránek starší, který momochodem v červenci oslavil padesáté narozeniny, je asistentem trenéra Jozefa Webera v Mladé Boleslavi.

Rovněž Baránek starší zanechal jako hráč v první lize výraznou stopu, hájil barvy několika klubů včetně Baníku Ostrava a Opavy, kterou také v letech 2013-2016 trénoval.

K ligovému souboji otce se synem v podání dvojice Baránků by podle podzimního kalendáře mělo dojít ve 12. kole koncem listopadu, kdy je v rozpisu na programu utkání Mladá Boleslav-Ostrava.

Za zmínku stojí i skutečnost, že trenérem brankářů Baníku je Vít Baránek, bratr Jana Baránka staršího a strýc Jana Baránka mladšího. Takže by se mohli v rámci jednoho utkání potkat hned tři Baránkové!

Baníkovská čtveřice Adam Jánoš, Daniel Holzer, Roman Potočný, Jan Juroška se stala součástí nově složeného reprezentačního áčka pro zápas Ligy národů v Olomouci mezi českým národním týmem a Skotskem.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama