Nejnovější zprávy: Hornickou polikliniku čeká velká rekonstrukce. Opravy omezí chod ambulancí Fotil prezidenty i horníky. Nová kniha téměř zapomenutého fotografa představuje Ostravsko

Gastronomie

Frýdek-Místek hledá nejlepší vánočku. Bude to ta vaše?

Je zrovna vaše vánočka ta nejchutnější a nejvoňavější? Zkuste štěstí v soutěži města Frýdku-Místku, které vánoční kulinářské klání pořádá již podruhé.

Foto: Dominika Kotalová

Na frýdeckém magistrátě opět zavoní vánočky. Město pořádá druhý ročník kulinářské vánoční soutěže, v rámci které hledá tu nejlepší „štědrovku“.

Přihlásit se mohou jak amatéři, tak profesionálové – pekaři, cukráři, také školní jídelny, spolky či firmy.

„Porotce bude zajímat hlavně chuť, vůně a vzhled vánočky. Na každém autorovi přitom je, jaké ingredience kromě základních surovin použije. Jejich výtvory budete moct ochutnat i vy, a to u stánku Adventního městečka na náměstí Svobody,“ zve náměstek primátora pro ekonomický rozvoj a podnikání Jakub Míček.

Vánočky bude hodnotit porota složená ze zástupců města a Střední školy gastronomie, oděvnictví a služeb F-M a hlasovat budou moct i návštěvníci Adventního městečka na náměstí Svobody v Místku, kde pro ně bude 20. 12. 2022 od 15 hodin připravena ochutnávka vzorků vánoček.

„Výherci se mohou těšit na hodnotné ceny a drobností oceníme také snahu všech účastníků. Zároveň bych rád všechny pozval na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen ve středu 21. 12. 2022 před zahájením odpoledního programu v Adventním městečku,“ dodal Míček.

Podmínkou účasti v soutěži je přihlášení do 16. 12. 2022. Přihlášení soutěžící dodají recept a minimálně dva kusy vánoček (upečených z jednoho kilogramu mouky) dne 20. prosince, do 11 hodin, na živnostenský úřad ve Frýdku. Vítězné recepty budou zveřejněny na městském webu a v dalších komunikačních kanálech města.

Zavřít reklamu