Nejnovější zprávy: Dubina má zmodernizovanou tramvajovou trať. Bude tišší, rychlejší i levandulová Poruba doma ve šlágru nestačila na Vsetín. V sobotu vyzve Prostějov

Gastronomie

Fotogalerie: street food market Černý Kůň baví Ostravu!

Ostrava má další lákadlo, které bude bavit nejen místní, ale také návštěvníky města, kteří mají rádi kvalitní gastronomii.

Foto: Radim Kolibík

Na Nádražní ulici, nedaleko proslulé Stodolní, v proluce mezi dvěma domy, byl otevřen ve středu před polednem streed food market Černý Kůň.

Dobrý podnik se prý pozná i podle toho, že před ním stojí fronta - ta se včera tvořila před všemi provozovnami food marketu.

Lidé korzovali mezi provozovnami, postávali s jídlem či pitím nebo seděli u dřevěných stolů a ochutnávali, co vše market nabízí.

Koncept food marketu počítá s tím, že v něm bude pět až šest stálých podniků a stejný počet bude vyhrazen pro krátkodobější gastronomické provozovny.

První den otevření tak Černý Kůň nabídl například burito od Comedoru, burgery z Angel Grill, minilívance, pivo ze Zámku Zábřeh, pochoutky od Imrvére z Frýdlantu, ukázal se oblíbený food truck Mutant a další.

Ostrava tak získala, například spolu s oblíbenými farmářskými trhy u Futura, další místo pro milovníky dobrého jídla.

Fotogalerie

Autor: Foto: Radim Kolibík