Společnost
21/05/2024 Petr Broulík

FOTO: Puk tříštící sklo. Tak vypadá nejlepší banner mladých hokejových fandů

Foto: Petr Broulík

Ještě než to pořádně na hlavním pódiu fan zóny u hokejové haly Ostrava Aréna rozjeli muzikanti z revivalu Rolling Stones, zaplnilo velké pódium několik desítek studentů a žáků středních a základních škol.

Přišli si pro ocenění jako tři nejlepší účastníci doprovodné soutěže ve výrobě transparentů, vlajek a dresů na letošní MS v hokeji v Praze a Ostravě.

Studenti a žáci měli vytvořit skandovací banner, heslo nebo fanouškovský dres. Nejlepší z nich nastoupili pod obří obrazovku, na které ještě před chvílí zněl klip švédské kapely ABBA. Tu pro vyhodnocení výtvarné soutěže vystřídala slavná hudba z filmu Rocky.

Třetí cenu si odnesli studenti gymnázia Petra Bezruče z Frýdku-Místku, kteří na pódium přinesli soutěžní vlajky, které do soutěže vyrobili.

Druhou cenu získali studenti Gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě, kteří vyrobili fandění proti Švédsku. První cenu v soutěži získali žáci Albrechtovy střední školy z Českého Těšína, kteří vyrobili opravdu povedený a profesionálně vypadající banner.

„Jsem na studenty pyšná. Do jejich návrhu jsme jako pedagogové zasahovali pouze tak, že jsme jim nedali ani chvíli spát, aby na tom banneru makali a makali,“ svěřila se na pódiu učitelka studentů z českotěšínské Albrechtovy střední školy.

Všichni studenti a žáci všech nejvýše umístěných škol získali jako cenu volné vstupenky na zápas Švédsko-Francie, který se v ostravské aréně začal hrát po čtvrté hodině odpoledne.

Mládež ze škol představuje i naši sportovní budoucnost

„Jsem rád, že máme tak divácky velmi úspěšné mistrovství světa. Doufám, že se podaří pokořit divácký rekord z roku 2015. Když je taková významná akce v kraji, je důležité vtáhnout do ní mládež a děti, protože představují naši sportovní budoucnost. Jsem rád, že se taková soutěž konala a děkuji pořadatelům, že tuto soutěž uspořádali. Stejně jako školám, že se do ní zapojily,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství, mládež a sport Stanislav Folwarczny.

Poslední hokejový šampionát v České republice v roce 2015 navštívilo přes 741 tisíc hokejových fanoušků, letos by tento rekord mohl padnout. „Opravdu blížíme té magické hranici,“ řekl moderátor na pódiu ostravské fan zóny.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama