Společnost
23/06/2024 Petr Broulík

FOTO: Bob a Bobek, Pastrňák i piráti. Ostravu bavila netradiční plavidla

Foto: Petr Broulík

Oba břehy Ostravice u Sýkorova mostu a pod slezskoostravskou radnicí patřily v sobotu dětem a jejich rodičům. Odehrály se tu tradiční Rozmarné slavnosti řeky Ostravice, které před prázdninami lákaly na zábavu, hudbu, skákací hrady a netradiční plavidla.

Hladina řeky byla sice o něco výše než v jiných letech, ale to vrchol slavností moc nepoznamenalo. Plavidla jen musela skončit ještě nad jezem, ale všichni účastníci posunutý cíl zvládli. Někteří se jen zadrhli, jako třeba Bob a Bobek, kterým se utopil klobouk, a oni pak doplavali k protějšímu slezskoostravskému břehu po svých.

Soutěž netradičních plavidel přilákala na slavnosti spoustu lidí. Ti na vodě mohli vidět například piráty, přepadení parního vlaku i s dvěma vagony nebo Ferdu Mravence a jeho partu včetně kobylky luční, na něž neustále dorážel Biolit ve spreji. Se svou boudou brázdil vlny Ostravice i Maxipes Fík a Ája, letošní oblíbené hokejové maskoty Boba a Bobka doplnil i hrdina finále nedávného MS v hokeji David Pastrňák, který na člunu v českých národních barvách vesloval spojenými hokejkami.

Taškařici na vodě doplnili také Indiáni a kovboj, zahradnice s krtečkem a celý sjezd netradičních plavidel ukončil pirát Jack Sparrow. Na bezpečnost účastníků dohlíželi vodáci na kajacích a hlídali i jez, přes který se valila hnědě zbarvená voda.

Ostravští vodáci se také opět postarali o most složený ze spojených prken na gumových člunech. Tento, pod nohami houpající se „pontonový“ most, bravurně zdolávaly zejména děti, které byly schopny ho i elegantně přeběhnout. Jen někteří dospělí měli s touto cestou přes Ostravici problémy a byli i tací, kteří skončili v některém z člunů, naštěstí bez zranění.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama