Sport
27/02/2018 Tomáš Svoboda

Fotbalový glosář: V mrazech nejvíc kousali vlčáci z Karviné!

archiv HET ligy

Radost fotbalistů a fanoušků Karviné během utkání se Zlínem, které domácí vyhráli 4:0

Míč byl kvůli silnému mrazu těžký jako bowlingová koule, ale fotbalistům Karviné to v neděli odpoledne vůbec nevadilo. Soupeře, kterým byly nemotorné kuželky ze Zlína, srazili čtyřmi přesnými trefami a postarali se tak o výborný vstup do mrazivého jara.

Před týdnem v Mladé Boleslavi, kde „Karviňáci“ vyhráli se štěstím 1:0, tuhly protivníkům pouze úsměvy. Jelikož ale v posledních dnech šly teploty hlouběji pod nulu, byli hosté ze Zlína v nedělním duelu 18. kola zmraženi kompletně celí.

Vítězství 4:0 zápasu tak akorát slušelo a leckdo se diví formě týmu, který měl být jasným kandidátem na sestup. Tedy, v ohrožení je stále, ale s 20 body a slušným náskokem čtyř, respektive osmi bodů, na patnáctou Jihlavu a poslední Baník je i ta zima najednou mírnější.

A taky humornější, což potvrzuje titulek „Vítězný ligový únor“, který klub použil na svém webu pro zdůraznění úspěšného vstupu do jara. Oba úvodní duely totiž kromě Karviné vyhrál pouze Jablonec a Jihlava, ale s horším skóre.

„Máme za sebou dva zápasy, které jsme bodově zvládli nad očekávání. Kluci v kabině jsou si ale vědomi toho, že vše je velmi vyrovnané a do konce sezóny je daleko. Nepropadáme euforii,“ držel se při zemi trenér Josef Mucha, který od zimy poprvé působí jako hlavní kouč.

Je rád, že jeho jméno se již stalo vyvolávaným, ale místo předčasných oslav by zřejmě přivítal zasloužený happy end někdy koncem května. Podobně to vidí i herní lídr, záložník Lukáš Budínský, který Zlínu vstřelil první gól z penalty a následně přidal asistenci.

„Chceme vyhrát každý zápas. V Boleslavi s námi nikdo nepočítal, teď doma jsme to jenom potvrdili, ale ještě nás čeká spousta práce,“ uvedl špílmachr, který už delší dobu plní roli rozdílového hráče. Dobrá střela, finální přihrávka, klid s míčem.

Co chcete víc? Kritik namítne, že by to chtělo pár kilo dolů, ale vtipy o „buřtících“ jsou málo platné, když se bavíme o třetím nejproduktivnějším hráči ligy, který navíc dovede s krásným gustem mlátit pantoflí o stůl během vítězného pokřiku.

Ale pozor! Na „jaře“ se do toho opřel také útočník Tomáš Wágner, který dal tři z celkových pěti gólů Karviné. Vyčnívat dovedou i Marek Janečka či Filip Panák. V obraně spolehlivě slouží kapitán Pavel Eismann a stopeři Jan Hošek s Pavlem Dreksou. V bráně se rozchytal mladý Patrik Le Giang.

Velká jména sice scházejí, ale o to větší je týmová soudržnost. Pokud se vše sejde jako v neděli proti Zlínu, spustí i jindy skeptický fanoušek veselou písníčku o demolici protivníka, který byl převálcován. Do Karviné se zase bude jezdit s respektem.

O to se postará i zkušený manažer Lubomír „Vlčák“ Vlk, který přes zimu doplnil hráčský i trenérský soubor citlivě. Tedy tak, aby zachoval pevné vnitřní vazby a vlčáci z Karviné mohli pořádně kousat. Zatím fakt koušou a bolí to. Teď jde o to, jak dlouho jim tahle zdravá „fotbalová vzteklina“ vydrží…

A jak si o víkendu vedli kolegové z Ostravy?

Teplice vs. Baník 0:0. Uličný na lávku, Baroš na plac! To si přeje spousta fanoušků a zdá se, že by se mohli dočkat. Oblíbený „John“ se vedle Radima Kučery v Teplicích na střídačce objevil, byť oficiálně v roli trenéra brankářů, a efekt to mělo. Bod ze hřiště soupeře je vždycky plus. Jestliže se brzy vrátí legendární kapitán, budou soupeři ještě více v pozoru. Síla těch několika málo vůdčích osobností, které v Baníku jsou, bude tím, co rozhodne těžkou záchranářskou misi. Času na mobilizaci je stále docela dost.

Sdílejte článek