Sport
21/05/2019 Tomáš Svoboda

Fotbalová nostalgie: Baníkovci děkovali prvním mistrům z roku 1976

Nedělnímu ligovému zápasu Baníku se Slavií (0:0) předcházely chvíle věnované klubovým legendám. Stadion aplaudoval týmu prvních baníkovských mistrů z roku 1976, jehož členové mohli společně s fanoušky zavzpomínat na krásné časy.

Na akci, která vznikla díky inciativě sdružení Baník Baníku, dorazilo sedmnáct pamětníků ligového triumfu ze sezóny 1975/1976.

Fanoušci se mohli s bývalými skvělými hráči potkat nejprve ve fanzóně, kde probíhala autogramiáda.

Následovalo předání pamětních placek, pak nástup legendárního týmu na hřiště i focení pod kotlem, kde byl k vidění transparent „Děkujeme prvním mistrům“.

A kdo vlastně byl mezi prvními mistry?

V doprovodu baníkovského nestora Jaroslava Janoše pod kotlem nastoupili Ladislav Zetocha, Josef Foks, Libor Radimec, Lubomír Knapp, Arnošt Kvasnica, Rostislav Sionko, Rostislav Vojáček, Ladislav Šišma, Zdeněk Rygel, Pavol Michalík, Josef Tondra, Zdeněk Svatonský, Zdeněk Lorenc, Miroslav Mička, Milan Albrecht a Miroslav Vojkůvka.

Setkání s prvními mistry bylo zároveň příležitostí pro oficiální křest retro dresů z roku 1976, které fanouškovské sdružení zakoupilo pro malé fotbalisty doprovázející ligové hráče k zápasům.

„Musím říct, že pro všechny to bylo velice příjemné setkání a že jak bývalí hráči, tak fanoušci měli na co vzpomínat. Do budoucna bychom rádi v podobných akcích pokračovali,“ uvedl Martin Otto ze sdružení Baník Baníku.

Na závěr dodejme, že do týmu Baníku v mistrovské sezóně 1975/1976 patřili také Verner Lička, Petr Slaný, Jiří Ruš, Miloslav Smetana, Lumír Mochel, Jiří Hudeček, František Huml, Jiří Klement, Josef Kolečko a František Schmucker. Trenérem byl Jiří Rubáš.

Sdílejte článek