Sport
19/07/2019 Tomáš Svoboda

Fotbalisté Vítkovic obměnili tým, jako první je prověří Chrudim

Před startem druholigové sezóny opět sestavovali nové mužstvo, a tak fotbalisté MFK Vítkovice vstupují do soutěže spíše se skromnými ambicemi. Uvědomují si, že zopakovat osmé místo z minulého ročníku bude velmi náročné.

Jak na předsezónní tiskové konferenci zdůraznil předseda klubového představenstva Pavel Filipčík, Vítkovičtí v sezóně 2018/2019 předčili očekávání, která byla hlavně o záchraně.

„Teď si tedy dáváme za cíl hrát střed tabulky, pokud to bude možné tak někde mezi pátým a osmým místem,“ uvedl Filipčík.

Podle trenéra Jiřího Balcárka, který bude navazovat na úspěšnou práci z předchozí sezóny, bude vítkovické bytí ve Fortuna národní lize (FNL) opět založeno na týmu, nikoliv na individualitách.

A to nejen proto, že v létě v klubu skončila spousta hráčů jako třeba Vladimír Mišinský, David Pašek, Matěj Končal, Tomáš Vasiljev, Jiří Januška či baníkovci Josef Celba a Filip Kaloč.

Ti všichni vesměs patřili mezi členy základní sestavy. Do té se nyní budou chtít probojovat nováčci a navrátilci. Na přestup do Vítkovic přišli Marián Kovářík a David Klusák.

Hostovat budou Michal Surzyn, Jakub Matoušek, Michal Stříž, Dominik Martišiak či Jan Suchan, kmenový hráč Plzně, který naposled působil v Karviné.

„Když se podívám, jak se mužstvo obměnilo, musím přiznat, že nás čeká tuhý boj o záchranu. Nemůžeme se vznášet v oblacích založených na předešlém úspěchu,“ zdůraznil Balcárek s tím, že složení kádru odpovídá finančním možnostem klubu.

Důležité pro rozvoj týmu bylo, že ze stávajících hráčů podepsali nové smlouvy Jan Matěj, Václav Cverna, Martin Motyčka, David Simkanič, Matěj Praus, Ondřej Moučka a také zkušený kapitán David Mikula.

„Pro nás bude klíčový úvod soutěže, kdy přivítáme Chrudim, jedeme do Jihlavy a hostíme nováčka z Vyšehradu,“ doplnil trenér Vítkovic, který by soupisku ještě rád rozšířil o jednoho či dva hráče.

Nedostatkovým zbožím jsou (nejen) v Ostravě především útočníci, zvláště pak takoví, v jejichž statistikách lze najít obstojný počet vstřelených gólů.

Více o tom, jaké budou mít Vítkovice ambice v sezóně 2019/2020 napoví již dnešní duel 1. kola FNL, v rámci kterého na Městský stadion zavítá Chrudim. Hraje se od 17:00.

Sdílejte článek