04/03/2019 Tomáš Svoboda

Fotbalisté Vítkovic jarní premiéru zvládli, Táborsko porazili 1:0

Pondělní dohrávka 17. kola druhé ligy, která o víkendu zahájila jarní část, se fotbalistům MFK Vítkovice výsledkově povedla. Táborsko porazili 1:0 díky brance Jiřího Janušky, který se trefil již v 8. minutě.

Škoda, že podobných momentů bylo v jarní premiéře vítkovického celku k vidění jen minimum.

Vítkovice do zápasu nastoupily s obměněnou sestavou, ve které oproti podzimu chyběly stálice jako Igor Súkenník či Martin Macej.

Místo nich se ovšem objevily nové tváře a jedna z nich se hned uvedla vítězným gólem. Byl to záložník Jiří Januška, který přišel z Příbrami.

"Hodně se nám líbil. Když jsme zjistili, že s ním nepočítají, začali jsme okamžitě jednat o jeho příchodu," uvedl nového hráče ještě před utkáním trenér Jiří Balcárek.

Sázka na mladého fotbalistu, který již má za sebou i starty v nejvyšší soutěži, se vyplatila.

Januška v 8. minutě proměnil první šanci a dokonce i vůbec první střelu, kterou poslal z hranice malého vápna nekompromisně do sítě Táborska.

Tentýž hráč se mohl prosadit ještě jednou, ale jeho střelu v 52. minutě zastavilo břevno.

Hosté, kteří na jaře budou usilovat o záchranu, se k pořádné akci dostali až v samém závěru, kdy zkušený Jiří Valenta nepříjemnou ránou provětral gólmana Josefa Květona.

Vítkovice v důležitém prvním zápase jara nakonec čisté konto uhájily a mohly se radovat ze zisku tří bodů i z posunu na 8. místo tabulky.