Sport
03/11/2018 Tomáš Svoboda

Fotbal někdy dává a někdy bere. Výborný Baník prohrál s Plzní 0:1

Zatímco ve středu se mohli baníkovci radovat, že Viktorii Plzeň vyřadili z poháru, sobotní ligový podvečer jim přinesl jiný příběh. Navzdory výkonu, který patřil k nejlepším v této sezóně, Baník doma s Plzní prohrál smolně 0:1.

Přestože šli baníkovci do utkání 14. kola nejen bez potrestaného kapitána Milana Baroše, ale i bez nemocného Dame Diopa, dokázali si proti úřadujícímu mistrovi vytvořit převahu a také hodně gólových šancí.

Navíc měli možnost kopat penaltu, tu však Jiří Fleišman, dosud spolehlivý exekutor standardních situací, v 55. minutě nedal. Jeho střelu dokázal plzeňský gólman Aleš Hruška vyrazit.

To byl ovšem jenom jeden z klíčových momentů. Jako rozhodující se ukázala být situace ze samého závěru první půle, kdy domácí nechali příliš volného prostoru Janu Kopicovi, který si míč navedl z levé strany na střed hřiště a přesnou ranou ze zhruba 25 metrů překonal Jana Laštůvku.

Smolný gól do šatny ovšem baníkovce nabudil a fanoušci, kterých přišlo bezmála 13 tisíc, si mohli ve druhém poločase užít podívanou plnou dramatických okamžiků.

Vyrovnat mohl v 62. minutě Martin Fillo, ale jeho zakončení zvládl Hruška neskutečně zastavit na brankové čáře. V dalších minutách se hnal na plzeňskou branku pro změnu Jakub Šašinka, ale jeho technický obstřel skončil mimo.

Na druhé straně mohla své vedení pojistit Viktoria, ale také jejím hráčům, zejména pak Řezníkovi a Řezníčkovi, nebylo přáno. Baník soupeře tlačil až do posledního hvizdu a mohl se dočkat i kýženého vyrovnání.

To by ovšem spoluhráči museli v samém závěru vidět zcela volného Daniela Holzera, který se vehementně hlásil o míč. Závěrečný pokus o zteč plzeňské branky nakonec skončil zablokovanou střelou v podání Jakuba Šašinky.

"Odehráli jsme výborný zápas po stránce nasazení i hernosti. Plzni jsme se výkonem i šancemi určitě vyrovnali, bohužel jsme z několika příležitostí nedali ani jeden gól. Trochu nás to mrzí, takový je fotbal. Někdy dává, někdy bere," komentoval zápas kouč Bohumil Páník.

Jeho protějšek Pavel Vrba mohl být rád hlavně za výsledek. "První poločas byl z naší strany velmi dobře takticky zvládnutý, měli jsme tam několik zajímavých situací. Ve druhém už Baník zjednodušil hru a měli jsme dvakrát obrovské štěstí," uvedl trenér Plzně, kterou Baník naposled v lize porazil před více než 9 lety.

Více o sobotním souboji dvou předních celků Fortuna:ligy napoví fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Lukáše Stona.