Nejnovější zprávy: Stíny horkého léta využily krásy Štramberka i okolí ​Zámek v Raduni slaví 700 let festivalem plným chutí a vůní

Společnost

​Flea Market, tak trochu jiný blešák v Dolních Vítkovicích

V samotném srdci industriálních Dolních Vítkovic v prostoru bývalého plynojemu, dnešní multifunkční auly Gong se chystá vůbec poprvé tak trochu jiný blešák.

"Nechte se v sobotu 7. září ovanout vintage atmosférou, nakupujte, smlouvejte, anebo jen tak brouzdejte kolem sběratelských předmětů, šperků, starožitností, které jinde nenajdete! A pokud máte doma poklady, které je vám líto vyhodit přineste je taky. Registrujte se jako prodejce a neminou vás výhody jako uplatnění slevy do Světa techniky, možnost parkování v areálu a gastro za přátelskou cenu," lákají organizátoři.

Vystavovat je možné sběratelské kousky jako mince, medaile, známky, starožitnosti, militaria, pohlednice, odznaky, karty, staré knihy, fotoaparáty, menší hodiny a hodinky, hračky (panenky, vláčky, autíčka), sklo, porcelán, vázy případně jiné kuriozity.

"Rezervujte si své místo na našem e-shopu. Registrace prodejců je spuštěna: https://eshop.dolnivitkovice.cz/cs/flea-market-trochu-jiny-blesak-v-gongu.

Vstupné pro nakupující je symbolických 20 Kč, pro děti do 15 let zdarma. Zakoupením vstupenky Flea Marketu získáte slevu 10 % Kč do Světa techniky. Vstupenky budou k dostání pouze na místě.

Atraktivnější dělá Flea Market také možnost bezplatně navštívit unikátní výstavu s názvem „Kancelář 19. a 20. století – vítkovický úředník“, kde budou k vidění psací stroje, počítadla...

"Dbáme na to, aby v Dolních Vítkovicích byly všechny výstavy interaktivní, proto nebude výjimkou ani tato. Děti, ale i dospělí budou moci změřit své síly a vyzkoušet si například psaní na čas."

Výstavu bude možno navštívit i po uskutečnění Flea Marketu jakou součást prohlídky v Milan Dobeš Museum.

"Dopřejte věcem druhý život, podpořte svoje město, komunitu a přijďte strávit příjemný den v areálu Národní kulturní památky!" zvou pořadatelé akce.