Nejnovější zprávy: Nakažených v Darkově je už 319, opatření se rozšiřují i na další doly Do Karviné míří kontejner pro bezpečné setkání se seniory

Společnost

Firma z Frýdlantu nad Ostravicí začala šít kromě padáků i roušky

​Sky Paragliders je tradiční česká výrobní firma dodávající paraglidingové vybavení do celého světa. Na příchod pandemie rychle zareagovala a část výrobního potenciálu odklonila k šití látkových roušek pro své okolí a pro ty, kteří je akutně nejvíc potřebují.

Foto: ​Sky Paragliders

Šijí dvouvrstvé 3D tvarované roušky s kapsou, do kterých se dá jednoduše vložit filtr, nebo prostě jen další vrstva tkaniny či netkané textilie. K výrobě tohoto typu roušek včera vyzvala i liberecká univerzita, která momentálně zrychluje výrobu nanofiltrů.

„Naší prvotní prioritou bylo zajistit bezpečnost našich zaměstnanců a začali jsme šitím roušek pro ně a lidi v našem okolí. Během jednoho dopoledne jsme vyrobili několik prototypů a vyzkoušeli na sobě, v čem vydržíme pracovat celou směnu," uvedla zástupkyně společnosti Jana Němcová.

"Pro vítězný návrh jsme obratem spustili sériovou výrobu, abychom byli schopni rychle vyrobit co nejvíc kusů a pomohli těm, kteří na dodávky marně čekají. Nyní výrobu dále technologicky vychytáváme a ladíme s odborníky tak, abychom byli schopni vyrábět vysoce účinné ochranné pomůcky.“ dodala Jana Němcová.

Vedení firmy intenzivně jedná o dodávkách nanotkanin a ve spolupráci s libereckou univerzitou pracuje na vývoji nové tkaniny s obsahem stříbra.

Do budoucna by tak „padáčkáři“ mohli vyrábět pláště, roušky a respirátory nižší ochranné třídy.

Reklama ×