Společnost
10/11/2021 ČTK

Firma, která sídlí na letišti v Mošnově, bude opravovat Airbusy

Letecká opravna Job Air Technic sídlící na letišti v Mošnově se stala schváleným dodavatelem služeb výrobce dopravních letadel Airbus. Firma s ním podepsala rámcovou smlouvu na servis strojů.

Opravna minulý měsíc otevřela novou opravárenskou linku a je zakázkově naplněna. ČTK to za Job Air Technic sdělil Jaroslav Martínek.

Airbus podepsal s mošnovskou firmou smlouvu poté, co v ní provedl rozsáhlý audit. "Výhodou této rámcové smlouvy je, že v současné době, když za námi přijde Airbus s tím, že potřebuje vykonat nějaký servis pro sebe, nebo pro svého zákazníka, není potřeba žádný dodatečný audit. Jsme v jejich systému, nastavené jsou všechny procesy, platby, manuály. Získali jsme podporu největšího výrobce letadel, což se pozitivně projevuje i při jednání se zákazníky," uvedl generální ředitel Job Air Technic Vladimír Stulančák. Většinu servisovaných letadel tvoří v podniku dlouhodobě stroje Airbus A320.

Situace v letectví silně zasaženém koronavirovou krizí se postupně vylepšuje a podle firmy se trh dostal zhruba na 70 procent výkonu z doby před pandemií. I díky tomuto oživení by se podle Stulančáka mělo firmě podařit splnit letošní plán.

Díky spuštění další linky společnost zvýšila kapacitu. I tak si ale například zákazníci, kteří měli na mošnovském letišti po vypuknutí pandemie uzemněná letadla, musí na jejich opětovné zprovoznění počkat.

"Měli jsme úspěšnou náborovou kampaň, letos jsme přijali zhruba 50 nových zaměstnanců, z nichž jsou tři čtvrtiny ze zahraničí, ze zemí, jako je Itálie, Řecko, Srbsko, Bulharsko, Ukrajina či Bělorusko," uvedl ředitel. Firma chce podle něj v horizontu dvou let otevřít další linku a předpokládá, že zaměstná i absolventy Vítkovické střední průmyslové školy, s níž spolupracuje.

"Měli jsme u nás na návštěvě studenty a rodiče maturitního ročníku oboru letecký mechanik. Je to silný ročník má celkem 29 studentů. Dvanácti studentům jsme nabídli stipendia. Pokud nepůjdou na vysokou školu, nastoupí u nás" uvedl Stulančák.

Společnost Job Air Technic, která vznikla v roce 1993, se specializuje na takzvanou těžkou údržbu, často spojenou se změnou provozovatele letadla. Od roku 2016 je součástí holdingu Czechoslovak Group, je členem jeho divize CSG Aerospace. Loni utržila 659 milionů korun při provozním zisku EBITDA 76 milionů korun.

Sdílejte článek