Nejnovější zprávy: ​Pobočky zdravotní pojišťovny RBP budou seniorům pomáhat s registrací na očkování Z Ostravy zamířily do Prahy vzorky s podezřením na novou nakažlivější mutaci

Společnost

​Fakultní nemocnice Ostrava začala v Covid centru testovat učitele. Výsledek je za 15 minut

V areálu COVID CENTRA Fakultní nemocnice Ostrava (FN Ostrava) jsou ode dneška k dispozici odběrová místa, která jsou určena výhradně pro preventivní antigenní testování pedagogických pracovníků.

Foto: FN Ostrava

Ti mají možnost zdarma podstoupit vyšetření na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS CoV-2 prostřednictvím POC antigenních testů. K odběru ale mohou přijít až poté, kdy je k testování objedná zástupce vedení školy, na které působí.

FN Ostrava bude prozatím tyto testy provádět třikrát týdně a za hodinu může vyšetřit až 20 zájemců.

„Pro pedagogické pracovníky jsme v COVID CENTRU prostorově oddělili odběrová místa tak, aby se nepotkali s těmi, kteří přijíždějí k PCR testování pro podezření nákazou koronavirem,“ uvedla náměstkyně ředitele pro léčebnou péči Zuzana Čermáková.

Dodala, že FN Ostrava vyčlenila otestovaným pedagogickým pracovníkům temperované prostory, kde budou moci vyčkat na výsledek antigenního testu.

„Výsledek testu je znám za 15 minut a pokud je pozitivní, musí dotyčný podstoupit ještě standardní PCR test,“ doplnila průběh testování doc. Čermáková.

Odběrová místa výhradně pro pedagogické pracovníky budou COVID CENTRU FN Ostrava v prosinci otevřena vždy v pondělí, středu a sobotu, naposledy pak v pátek 18. 12. 2020.

Preventivní antigenní vyšetření nemusí podstoupit ti pedagogičtí pracovníci, kteří nemoc COVID-19 prodělali a absolvovali povinnou izolaci a zároveň u nich neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem.

A týká se to i těch, kterým byl v posledních 5 dnech proveden test metodou RT-PCR s negativním výsledkem.