Nejnovější zprávy: Louka na bývalé skládce se stala útočištěm pro včely Příběhy staré Ostravy: nešťastný mord v nevěstinci

Gastronomie

Faency Fries, Pata Negra, Eat Meat, Bopcorn a další. Avion zve na Gastronaut Fest!

​Chutě a vůně nejen z celého Česka, ale i Evropy a světa mohou zažít návštěvníci Gastronaut Festu, který se v ostravském Avion Shopping Parku uskuteční o víkendu 19. a 20. října.

Ilustrační foto: Avion Shopping Park

Zájemce čeká pestrá nabídka toho nejlepšího z kulinářského umění a navíc i bohatý doprovodný program.

Představí se špičkové restaurace, zajímavá bistra a nevšední domácí i zahraniční.

"Nač se můžete těšit? Na více než 10 food trucků, dvě desítky stánků a nejrůznější ochutnávky. V nedávno rozšířené gastro zóně si vybere každý, zážitková kuchyně se bude odehrávat v sobotu ve 12, 15 a 18 hodin na netradičních místech jako je zašívárna na střeše, výtah v zakázané chodbě, opuštěná provozovna nebo záhadný marketingový sklad M7, kde osm let mizí věci," lákají organizátoři.

Návštěva zážitkových pop-up restaurací je placená a vyžaduje předchozí registraci na odkazu https://forms.gle/pkm1j1SnwPoZwnYJ7. O IKEA pop-up se bude soutěžit na facebooku Avionu.

Vaše chuťové buňky potěší mezinárodní, streetfoodová i atypická kuchyně, jejímž prostřednictvím můžete okusit exotické ovoce z Asie a Afriky. Z Ostravy se v mžiku přenesete do Barcelony, ochutnáte na jednom místě Ameriku, Thajsko i výrobky od lokálních firem a dodavatelů z podhůří Beskyd.

Nedílnou součástí Gatrounat Festu bude plno sladkostí v podobě tradičních či cizokrajných dezertů, makronek, domácích dortů a medovníků, raw zákusků či rolované zmrzliny, které si vychutnáte u kávy z renomovaných i malých pražíren.

"Akci Gastronaut Fest si rozhodně nesmíte nechat ujít! Přijďte a vyzkoušejte dobroty připravené nejznámějšími a nejstylovějšími podniky jako například Faency Fries, Black Kale Bar, Angel Grill, Capolitos, Pata Negra, Eat Meat, Bopcorn nebo Gastron Chilli," zvou pořadatelé akce.

Chybět nebude bohatá programová nabídka pro děti i dospělé, velký zájem jistě vzbudí workshop o kváskování, čajová mixologie, kávový workshop a další zajímavé aktivity. Čekají vás dva pohodové dny nabité gastronomickými zážitky, skvělým jídlem, pitím, ochutnáváním nejzajímavějších trendů a konceptů přípravy pokrmů, které hýbou kulinářským světem. Programem Gastronaut Festu vás provede moderátor rádia Evropa 2 Jindřich Ekl, hostem bude známý gastro průvodce Lukáš Hejlík.

„Před nedávnem jsme rozšířili naši nabídku v gastronomické zóně, která nyní posouvá kulturu stravování v nákupním centru na úplně novou úroveň. Avion Shopping Park Ostrava se tak stal rájem gurmánů, který přináší kvalitní mix značek několika světových kuchyní,“ říká ředitelka Avionu Zuzana Pilipčincová.

V rámci gastro festivalu se v nákupním centru budou prezentovat značky Charlie´s Food&Friends, Ugo salaterie, Bageterie Boulevard, Pizza Coloseum, Ostravanka, Starbucks, Tchibo, Coffeeshop Company, Zmrzka a Rolka, KFC, McDonald´s a mnohé další.

Podrobnější informace o Gastronaut Festu najdete na webu www.ostrava.avion.cz a facebookovém profilu Avion Shopping Parku Ostrava, změna programu vyhrazena.

Těšíme se na vaši návštěvu a přejeme dobrou chuť i zábavu!