Sport
08/06/2022 Petr Sobol

Extraligová pecka. Americký kanonýr Mueller bude hrát za Vítkovice!

Na extraligové scéně vypukla pořádná přestupová pecka. Postaral se o ni americký útočník Peter Mueller, který opustil kádr Komety a stal se novou posilou Vítkovic.

Čtyřiatřicetiletý americký útočník byl v roce 2006 osmičkou draftu NHL, ve kterém na něj ukázal Phoenix. Za ten pak Mueller v nejlepší lize světa taky hrál, stejně jako za Coloradu nebo Floridu.

V roce 2013 ale Ameriku opustil a zamířil do Evropy. Nejprve hrál ve Švýcarsku, pak působil ve Švédsku a Rakousku a před sezonou 2018/19 posílil brněnskou Kometu.

Ihned se zařadil mezi nejlepší extraligové útočníky, byl hodně produktivní a v ročníku 2020/21 dokonce ovládl kanadské bodování celé soutěže. Za Kometu odehrál 193 zápasů, ve kterých dal 102 gólů a celkově v nich posbíral 222 bodů.

V Brně měli zájem, aby u nich Mueller hrál i nadále, klub se ale s americkým snajprem nedohodl na podmínkách, a tak přišel nečekaný krok. Zkušený útočník podepsal kontrakt s Vítkovicemi.

„Ve chvíli, kdy se objevila možnost získat do našeho týmu hráče, jakým je Peter Mueller, okamžitě ode mě získal sportovní úsek zelenou. I za cenu toho, že výrazně překročíme rozpočet na sezonu, jsem přesvědčen, že toto rozhodnutí je pro náš klub správným krokem,“ uvedl pro klubový web majitel Vítkovic Aleš Pavlík. „Vše směřujeme k tomu, že chceme v nové sezoně dosáhnout úspěchu,“ dodal.

Muellerovo angažmá nebude levnou záležitostí, ve Vítkovicích ale věří, že se rozhodli správně. „Máme obrovskou radost, že se nám tenhle přestup povedl. A velký podíl na tom má majitel klubu Aleš Pavlík, který nám na něj uvolnil do rozpočtu peníze navíc. Peter Mueller je tím hráčem, kterého do útoku chce každý tým a nám se jej podařilo získat,“ řekl sportovní ředitel klubu Roman Šimíček.

Sdílejte článek