Kultura
12/03/2024 Petr Sobol

Evangelický kostel v Bohumíně v dubnu rozezní koncerty úspěšných zpěvaček

Foto: se souhlasem Beaty Hlavenkové

V neděli 21. dubna proběhne v evangelickém kostele v Bohumíně koncert Beaty Hlavenkové s Kapelou Snů, v pátek 26. dubna pak zazpívá a na klavír zahraje Barbora Mochowá s violoncellovým doprovodem Šimona Marka, frontmana Unique Quartet.

„Letos na jaře chceme navázat na loňskou sérii úspěšných koncertů v našem evangelickém kostele v Bohumíně, jejichž výtěžek pomáhá při opravách a provozu kostela. První krásný varhanní koncert proběhnul v lednu a v dubnu chystáme koncerty Beaty Hlavenkové a Barbory Mochowé,“ řekl pořadatel René Paciorek.

Beata Hlavenková, zpěvačka, pianistka a skladatelka, vystoupí v Bohumíně se svou Kapelou Snů v komorní verzi s prvotřídními hudebníky - Oskarem Törökem (Wojtek Mazolewski quintet) na trubku, Kryštofem Tomečkem (Vojta Dyk) na akustickou kytaru a Tomášem Fuchsem (Jana Kirschner) na elektrickou kytaru.

Kromě koncertování a pedagogické činnosti skládá hudbu pro film, například pro snímky Dukla 61, Zátopek či Král Šumavy. Za hudbu k filmu Zátopek byla nominována i na Českého lva. V současnosti vystupuje sólově, komorně nebo s Kapelou Snů či v Divadle Archa.

Hned v následujícím týdnu se společně s violoncellistou Šimonem Markem představí charismatická zpěvačka, klavíristka a skladatelka Barbora Mochová, která se v letech 2019 a 2020 stala finalistkou českého národního kola Eurovision Song Contest s písněmi True Colors a White & Black Holes. Její první album Waiting for the White Raven kritika velebila jako debut české Lany Del Rey. Na koncertě zazní i její interpretace skladeb legendárního Leonarda Cohena.


Foto: se souhlasem Barbory Mochowé

„Na koncertech budeme spolupracovat s profesionálním zvukařem a tentokrát se to neobejde ani bez krásného scénického osvětlení,“ dodal Paciorek.

Oba koncerty začnou v 19 hodin.

Sdílejte článek