Společnost
28/05/2019 Jaroslav Baďura

Dvě děti (12 a 13) srazily v Ostravě k zemi důchodkyni a obraly ji o tašku

​Ostravští kriminalisté vedou prověřování okolností zvlášť závažného zločinu loupeže.

Ke skutku došlo dne 8. 5. 2019 kolem 17.15 hodin v Ostravě. Podezřelý měl zezadu strčit do 76leté seniorky, pohybující se za pomocí opory. Oběť upadla, načež měl podezřelý odcizit tašku poškozené a dát se na útěk.

Žena utrpěla lehké poranění, které si nevyžádalo ošetření lékařem. Škoda na majetku byla předběžně specifikována v částce 2 200 korun. Spolu s taškou odnesl pachatel klíče a oděvní svršky.

Oběť volala o pomoc, což zaregistrovala svědkyně a přivolala policisty. Kriminalisté ihned započali s pátráním po podezřelé osobě.

"V průběhu prověřování zjišťovali policisté informace směřující ke konkrétnímu pachateli, zajistili také obrazové záznamy. Díky těmto informacím pak policisté identifikovali oba podezřelé, kteří se měli na činu podílet. Podezřelí ve věku 12 a 13 let však figurovali v celostátním systému pátrání, neboť měli utéci z ústavů, kam byli umístěni," uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

Děti byly posléze vypátrány a opět dodány do zařízení, kam byly umístěny rozhodnutími soudů.

Dospělému pachateli zvlášť závažného zločinu loupeže hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Trestní stíhání nezletilého je nepřípustné.

Sdílejte článek