Nejnovější zprávy: Dubina má zmodernizovanou tramvajovou trať. Bude tišší, rychlejší i levandulová Poruba doma ve šlágru nestačila na Vsetín. V sobotu vyzve Prostějov

Společnost

Dva mrtví a jeden stále nenalezen, ve Frýdlantu pokračuje pátrání

Záchranáři aktualizovali zprávu o včerejší tragické udáosti ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Foto: Tomáš Lach, HZS MSK

Dva mrtví mladíci, osud třetího je zatím stále nejasný a pátrá se po něm - takový je současný stav po včerejší události.

V pátek před sedmnáctou hodinou přijali operátoři záchranné služby informaci o několika tonoucích osobách ve Frýdlantu nad Ostravicí, v řece Ostravicí. Na místo ihned vyjely tři pozemní týmy z Frýdku-Místku a k zásahu byl povolán vrtulník LZS z Ostravy.

Podle informací, které měli v tu chvíli záchranáři k dispozici, došlo v řece k tonutí tří osob.

Jednadvacetiletý muž byl z vody vytažen kamarády na ostrůvek uprostřed řeky a byla u něj zahájena laická resuscitace. Zasahující lékař ZZS u něj však zjistil jisté známky smrti a konstatoval jeho úmrtí.

O tři roky starší muž byl rovněž vyloven z vody před příjezdem záchranářů. Na břehu řeky a následně v sanitním vozidle probíhala jeho resuscitace.

"Přes veškeré úsilí posádek ZZS byla snaha o záchranu marná a i tohoto pacienta musela lékařka záchranné služby prohlásit za zemřelého," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Třetí osoba, která měla rovněž v řece tonout, nebyla v době zásahu zdravotníků nalezena.