Gastronomie
02/06/2023 Petr Sobol

Radek Kašpárek otevře novou restauraci. Slibuje dům plný skvělého jídla a zábavy

Ostravský šéfkuchař a jeden z porotců soutěže MasterChef Česko Radek Kašpárek bude mít v Praze další restauraci. Ponese název 420 a otevře ve druhé polovině letošního roku.

„Dámy a pánové! Dlouho jste se ptali a tady máte odpověď! Kapacita 200 míst. Dům plný skvělého jídla a zábavy! Kde? No přece přímo naproti Orloji,“ napsal Kašpárek na svém Instagramu.

Restaurace spolumajitelů michelinské restaurace Field, tedy Kašpárka a Miroslava Noska, se bude nacházet v domě U Červené lišky na pražském Staroměstském náměstí. Název 420 dostane podle telefonní předvolby.

V restauraci se bude pod vedením Kašpárka a šéfkuchaře Marka Kominka vařit moderní česká kuchyně se smyslem pro nadsázku a notnou dávkou humoru.

„Česká kuchyně bude v našem podání lehce přidrzlá, budeme experimentovat a zároveň zkoumat její hranice. Chceme na Staroměstské náměstí přinést kvalitní gastronomii, ať už pro české turisty, kteří zavítají do Prahy, pro foodies, zahraniční turisty, i pro větší skupiny, které se chtějí jen tak bavit a hodovat,“ prozradil Kašpárek.

Součástí nové restaurace bude v gotickém sklepě i pekárna a uzenářství s pár místy k posezení. Interiér podniku navrhl architekt Václav Červenka a grafickou identitu Studio Najbrt.

Sdílejte článek