02/05/2018 Tomáš Svoboda

Důležitý krok k záchraně. Fotbalisté Vítkovic porazili Vlašim 4:0!

Středeční dohrávka přinesla fotbalistům druholigových Vítkovic velkou radost a povzbuzení do dalších bojů. Na Městském stadionu porazili nepříjemného soupeře z Vlašimi 4:0.

O vysokém vítězství rozhodli svěřenci trenéra Ludevíta Grmely ve druhém poločase, kdy mohli útočit do otevřené obrany.

Domácí totiž vedli od 30. minuty poté, co přesný centr z přímého kopu proměnil v gól Filip Twardzik.

Stejný hráč Vítkovice nasměroval k mimořádnému finiši po změně stran, kdy byla nejprve nebezpečnější Vlašim. Dvě velké šance ovšem zahodila, a tak přišel trest.

Twardzik v 68. minutě přesně zakončil akci v přečíslení a když hned o tři minuty později zvýšil z dalšího brejku Martin Motyčka na 3:0, bylo rozhodnuto.

Poslední slovo si vzal další ze zkušených domácích hráčů, záložník David Pašek, který pohotovou dorážkou upravil skóre na konečných 4:0.

Předposlední Vítkovice se díky zisku tří bodů přiblížily na pouhý jeden bod k dvojici Táborsko a Frýdek-Místek, na jehož hřišti je příští sobotu čeká jedna z dost možná klíčových bitev celé sezóny.

Ještě předtím se ale již tuto neděli opět představí ostravským fanouškům. Na Městském stadionu vyzvou od 15:00 pražskou Olympii.