Nejnovější zprávy: O letní tábory je zájem. Ale podražily, za jedno dítě nejméně 4000 korun Příběhy staré Ostravy. Bestiální vražda? Devět let vězení a jednou měsíčně půst

Sport

​Druhá liga se znovu rozbíhá, cílem fotbalistů Vítkovic je záchrana

Dlouhá fotbalová přestávka končí i ve druhé lize.

Ilustrační foto: Archiv

Po nucené pauze kvůli koronavirové krizi a následným omezením v celém sportovním prostředí se zase rozbíhá sezona, v níž zbývá dohrát ještě spousta zápasů. Nachystáni na restart jsou i fotbalisté a činovníci MFK Vítkovice a FK Třinec. Vítkovičtí si vytkli za cíl záchranu v soutěži.

„Nucená nečinnost byla nepříjemná, ale prakticky to vyšlo pro všechny stejně. Teď se soustředíme na náročný program, který naváže na několik přípravných utkání,“ říká pro Magazín PATRIOT vítkovický trenér Ondřej Smetana.

Do klubu přišel v zimě z Petřkovic, ale vzhledem ke zmíněným okolnostem s přerušením druhé ligy se teprve nyní dostává s týmem do pravidelného rytmu. A hned při nástupu do nového angažmá ve Vítkovicích zažil zajímavou zkušenost.

„Vítkovice úzce spolupracují s Baníkem Ostrava, který od ledna vede nový trenér Luboš Kozel. Společně jsme v roce 2008 působili ve Slovanu Liberec, kde byl Luboš Kozel asistentem tamějšího trenéra Ladislava Škorpila a já jsem patřil do hráčského kádru,“ připomněl Smetana pro mnohé fanoušky možná málo známou skutečnost.

„S Lubošem Kozlem se potkáváme na tréninku a na stadionu. Trošičku probíráme i fotbal, jinak na nic víc není čas. Oba kluby se zaměřují na nabitý kalendář, máme toho hodně na práci,“ přemítal Smetana.

Zahráli si i v Opavě

Ani nepřekvapuje, že Vítkovičtí se v přípravě střetli zrovna s Baníkem, ale pak hráli i v Opavě. „Rozložili jsme síly, šanci dostali i kluci, co přišli z Petřkovic, a dorostenci. V Opavě jsme dali i jeden gól a vytvořili si pár slibných šancí. Myslím, že jsme tam zanechali slušný dojem. Hráči zápas odpracovali s tím, že se blíží první kolo obnovené části sezony. Uděláme maximum, abychom pro Vítkovice zachovali druhou ligu,“ rozebírá vítkovický trenér aktuální situaci.

Městský stadion bude znovu dějištěm prvoligových bitev Baníku Ostrava i druholigového zápolení v podání Vítkovic. „Hrát se bude dvakrát týdně, což je náročné i pro samotné hřiště. Ale to je ve fantastickém stavu, správci se o trávník skvěle starají,“ tvrdí Smetana.

První utkání sehrají Vítkovičtí už v úterý 26. května s Viktorií Žižkov. „Pro oba týmy to bude obnovená premiéra v sezoně. Jak už jsem avizoval, kluci jsou odhodlaní v boji o záchranu něco obětovat a chceme být jako mužstvo úspěšní,“ dodává kouč.