Nejnovější zprávy: Dubina má zmodernizovanou tramvajovou trať. Bude tišší, rychlejší i levandulová Poruba doma ve šlágru nestačila na Vsetín. V sobotu vyzve Prostějov

Společnost

Dostane se Baník do Evropy? Zveme na TOP 10 akcí tohoto týdne!

Magazín PATRIOT připravil ve spolupráci s časopisem Program výběr deseti akcí ze světa kultury, sportu či turistiky, které stojí za to navštívit v našem kraji v týdnu od 27. května do 2. června 2019.

Baníku stojí v cestě do předkola Evropské ligy poslední soupeř, kterým bude Mladá Boleslav (Foto: Tomáš Svoboda)

28. 5. 19:00 ČECHOMOR

Koncert oblíbené skupiny, která opět vystoupí spolu s Kumpanovými muzikanty a hostující zpěvačkou Martinou Pártlovou (hala Polárka, Frýdek-Místek)

29. 5. – 2. 6. OSTRAVA BEACH OPEN

Ostrava se po roce stane centrem nejlepšího světového plážového volejbalu (areál Dolních Vítkovic)

30. 5. 17:00 LANDSCAPE FESTIVAL

7. ročník Landscape festivalu začne v „zapomenutém“ amfiteátru za ostravským domem kultury v Sadech Dr. Milady Horákové, zahrají kapely Portless, WWW neurobeat a Psychonaut

30. 5. 18:30 RÁDCE – PREMIÉRA

Současná, důvtipná a místy fantaskní černá komedie o tom, co by se mohlo stát, kdyby si Josif Stalin a Michail Bulgakov vyměnili své role (Divadlo Jiřího Myrona, Ostrava)

30. 5. 20:30 – 22:00 NOČNÍ PROHLÍDKA NA DOLE MICHAL

Noční prohlídka s částečnou vystrojí, tedy s přilbou, lampou a sebezáchranným přístrojem. Návštěvníci si vyzkoušejí cestu havíře do práce, nutno se zaregistrovat: dulmichal@npu.cz

1. 6. 9:00 VEM HOLKY BĚHAT

7. ročník akce, kde se běžecké tratě liší délkou a náročností tak, aby si mohla vybrat každá účastnice. O zábavu se postarají moderátoři Jakub Kohák a Michal Dusík (OC Forum Nová Karolina, Ostrava)

1. - 2. 6. DEN DĚTÍ NA SOVINCI

Víkendový program bude věnovaný dětem, na které čekají pohádkové prohlídky a různá divadelní představení (hrad Sovinec, Jiříkov)

1. 6. 10:45 15. SEZÓNA VÝLETNÍCH PARNÍCH VLAKŮ NA OSOBLAŽSKU

Na trati Třemešná ve Slezsku – Osoblaha (Třemešná 10.45 - Osoblaha 12.03, Osoblaha 15.10 - Třemešná 16.39) začne letní sezóna, která potrvá až do 21. září (Osoblažská úzkokolejka)

1. 6. 15:00 FC BANÍK OSTRAVA vs. FK MLADÁ BOLESLAV

Fotbalisty Baníku čeká kvalifikační zápas o postup do předkola Evropské ligy (Městský stadion)

1. 6. 19:00 LAKOMEC – PREMIÉRA

Klasická komedie o chamtivosti a lásce v různých podobách, v titulní roli Harpagona se představí Vladimír Polák (Divadlo Mír, Ostrava-Vítkovice)

Kompletní přehled akcí najdete na webu: www.eprogram.cz/akce