Nejnovější zprávy: Nemocnice zatěžují senioři s covidem. Nepotřebují hospitalizaci, ale domovy je nechtějí vzít zpět Slavný tenisový šampion začínal jako sběrač míčků. Poznáte ho?

Společnost

Dopravní podnik Ostrava zpřísňuje opatření. Ruší se nástup předními dveřmi

​Krizový štáb Dopravního podniku Ostrava (DPO), který se dnes poprvé od jarního nouzového stavu sešel, rozhodl o znovuzavedení některých preventivních opatření v MHD.

Ilustrační foto: Vladimír Pryček

K povinným rouškám přibude zákaz používání předních dveří u autobusů a trolejbusů, doplněný o zapáskování prostoru u prvních dveří.

Řidiči autobusů a trolejbusů navíc budou otevírat druhé a další dveře na všech zastávkách bez nutnosti předvolby cestujícími. U tramvají budou řidiči pootevírat všechny dveře bez nutnosti předvolby.

Intenzita čištění a dezinfekce všech bude dál pokračovat ve zvýšené míře.

„Nepolevujeme. Trvale dezinfikujeme naše vozy prostřednictvím ozónu i dezinfekčních prostředků. Řidiči mají k dispozici dostatek čisticích sprejů i gelů. Věřím, že i tuto vlnu nákazy zvládneme a nyní znovu zavedená opatření budou ještě více chránit naše cestující i zaměstnance. Tentokrát jsme připraveni mnohem lépe než na jaře,“ řekl Daniel Morys, generální ředitel DPO.

Všechna opatření, která DPO zavádí od pondělí 21. září

· Otevírání všech dveří u tramvají bez předvolby cestujících.

· Zrušení nástupu předními dveřmi, vyznačení distanční zóny u prvních dveří a otevírání ostatních dveří bez předvolby cestujících.

· Po zavedení bezpečnostních zón bude pravidelně prováděno měření obsazenosti spojů.

· Pro cestující nadále platí povinnost zakrývat si při cestování MHD nos a ústa.