30/08/2018 Tomáš Svoboda

Doma potřetí vítězně: Vítkovice porazily v derby Třinec 3:1

Daří se jim podobně jako kolegům z Baníku, který taktéž hraje na ostravském Městském stadionu. Fotbalisté druholigových Vítkovic ve středu večer prodloužili sérii domácích vítězství, když v derby vyhráli nad Třincem 3:1.

Zatímco Vítkovice zápas, ve kterém předvedly obrat z 0:1 na 3:1, vynesl v aktuálně rozehraném 7. kole Fortuna národní ligy na lichotivé páté místo, Třinec zůstává poslední s pouhým jedním bodem.

Hosté sice do regionálního derby vstoupili o něco lépe a v 21. minutě šli do vedení díky přesné střele zkušeného obránce Ondřeje Kušníra. Pak se ale hrálo hlavně před jejich brankou, kde domácí dokázali být hodně nebezpeční.

Vyrovnat se jim povedlo hned o čtyři minuty později, kdy se po centru Matěje Končala prosadil hlavičkující Martin Motyčka. Rychlý obrat Vítkovice dokončily ve 30. minutě a opět u toho byl Končal, který vizitku kvalitní posily potvrdil parádní střelou zpoza velkého vápna.

Definitivně se o osudu utkání, na které bylo zvědavo bezmála tisíc fanoušků, rozhodlo záhy po změně stran. Běžela 51. minuta, když se další z letních posil, záložník Igor Súkenník, nejlépe zorientoval před brankou Třince a dorazil do ní míč, do kterého se předtím opřel Martin Macej.

Vítkovice se po třetí domácí výhře v řadě dotáhly na dohled špice tabulky, které v současné době vévodí České Budějovice a Ústí nad Labem.

Za nimi jsou favorizované týmy Jihlavy a Hradce Králové, na jejichž hřištích uhráli svěřenci trenéra Jiřího Balcárka v minulých týdnech cenné remízy.

Jestliže ve Vítkovicích mohou po letech oprávněně čekat příjemnější průběh podzimu, v Třinci musí trenér Jiří Neček dál hledat recept na zisk důležitých bodů. Dosavadní jeden je totiž na mužstvo, které loni ve druhé lize prohánělo ty nejlepší, velmi málo.

Více o průběhu středečního derby napoví fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Rostislava Recmana.