04/04/2018 Tomáš Svoboda

Dobrá šichta, synci! Baník si proti Plzni zasloužil víc než remízu

Poslední Baník předvedl proti první Plzni ve středeční dohrávce 19. kola HET ligy nejlepší jarní výkon, kterému chyběly jen vstřelené góly. Remíza 0:0 je vzhledem k průběhu utkání ztrátou, a to přesto, že soupeř v závěru mohl rozhodnout.

Baníkovci, kteří před 8 tisíci fanoušky nastoupili ve slavnostních retro dresech na počest 95. výročí od prvního utkání SK Slezská Ostrava, proti favorizované Plzni potvrdili vzestup formy.

Jak předchozí výhra 3:1 nad Jihlavou, tak středeční remíza ukázala, že mužstvo, kterého se místo Radima Kučery ujal kouč Bohumil Páník, konečně pochopilo, v jaké situaci se nachází a jak musí k fotbalu přistupovat. Milana Baroše a spol. bylo opět plné hřiště. V naprostém pořádku bylo nasazení a na každém hráči byla evidentní touha uspět proti papírově silnějším protivníkům.

Vypadalo to, jako by se Baník oděný do historických pruhovaných dresů vrátil do časů, kdy právě on býval postrachem soupeřů. Plzeň mohla být ráda, že během první půle ustála tři dobré šance domácích, kteří její branku zasypávali spoustou nebezpečných centrů.

Na druhé straně zahrozili spíše ojediněle Bakoš s Petrželou, jehož pozice byla ovšem tutová. Míč ale nakonec poslal vysoko nad břevno. Ve druhé půli tempo zápasu trochu opadlo, Baník přestal kousat a hosté spoléhali na to, že zdlouhavou rozehrávkou ukolébají domácí obranné šiky.

To se jim málem povedlo v samém závěru, kdy mohl nadprůměrný ligový duel rozhodnout střídající útočník Chorý, který po rohovém kopu hlavičkoval do břevna. V tu chvíli se jistě ulevilo nejen baníkovskému brankáři Janu Laštůvkovi.

"Mám trochu rozporuplné pocity. Mohli jsme zápas vyhrát, ale i v závěru prohrát, když to z hlavy Chorého kleplo o břevno. Celkově jsme spokojení. V první půli jsme byli my lepší a hosty dvakrát vyborně podržel Hruška. V závěru jsme byli nervozní a Plzeň taky měla nebezpečné situace. Remíza je asi zasloužená," hodnotil utkání trenér Páník.

Podobného názoru byl i plzeňský Pavel Vrba. "Byl to zápas prvního s posledním a teoreticky měla Plzeň vyhrát, ale naše liga je vyrovnaná. Každý bod se hodnotí až na konci, na druhou stranu když vidím nasazení Baníku, tak ukázali, že do ligy patří a byla by škoda, kdyby spadli. Přeji jim, ať to zvládnou, cesta, kterou teď kráčí, by mohla k záchraně vést," povzbudil Ostravany bývalý trenér Baníku.

Více o průběhu středeční dohrávky, která se hrála ve výborné atmosféře, napoví fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.

O další důležité body se baníkovci, kteří nyní ztrácejí čtyři body na patnácté Brno a čtrnácté Slovácko, budou rvát v sobotu ve Zlíně.